Žmogaus gyvenimo ritmas – tai jo širdies ritmo atspindys. Per visą gyvenimą širdis susitraukia apie 3 milijardus kartų. Kad organizmas būtų gerai aprūpinamas krauju, širdis turi dirbti be jokių priekaištų – jos susitraukimai turi būti ritmingi ir stiprūs. Jei žmogus nesilaiko darbo ir poilsio režimo, negali atsikratyti žalingų įpročių, nemoka atsipalaiduoti, neskiria laiko sportui ar aktyviam laisvalaikiui, – visa tai atsiliepia širdies veiklai.
Jeigu vos peržengus 50 metų ribą ar netgi dar anksčiau jus kamuoja su širdies veikla susiję negalavimai, vadinasi, darote kažką ne taip.
Širdis yra svarbiausias žmogaus raumuo, kuris dirba iki paskutinės gyvenimo dienos, tačiau ilgainiui silpsta ir pradeda susitraukinėti dar greičiau. Ir gali ateiti tokia diena, kai gyvenimo pokyčiai tampa vis sunkiau pakeliami, o dusulys, dūrimas širdies plote, oro trūkumas ar permušimai ima dažnėti.
Ne vieną tokį skundą girdėjęs vaistininkas ir fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius apgailestavo, kad vadinamais širdininkais vis dažniau tampa darbingo amžiaus žmonės.
„Prasta emocinė būklė prisideda prie to, kad žmonės nesugeba suplanuoti savo darbų ritmo, daugeliui trūksta laiko, dienos ir šviesos. Jei žmogus neturi normalaus gyvenimo ritmo, didelė tikimybė, kad ritmas sutriks ir širdyje“, – priminė V.Skirkevičius.
Tuomet širdžiai prireikia pagalbos.
Žinomas fitoterapeutas įsitikinęs – viena prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti širdį nuo ritmo sutrikimų, gali būti ir vaistinių augalų vartojimas.
Fitoterapija papildo tradicinės medicinos galimybes.
„Neturime supriešinti natūralios ir tradicinės medicinos, kuri remiasi cheminių preparatų gydymu, ir sakyti, kad tik ji efektyvi, todėl nereikia jokių žolelių“, – sakė V.Skirkevičius.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.
Kitas faktas
Komentarai (2)