Kartais nemiga ima kamuoti susidūrus su įtampa darbe ar šeimoje, patiriant depresiją, panikos atakas ar susidūrus su finansiniais sunkumais. O kartais – rodos neįmanoma užmigti visai be priežasties. Norint išlikti sveiku ir stipriu gera nakties miegas – neatsiejama gyvenimo dalis. Atrinkome keletą išbandytų ir pagrįstų metodų, kurie padės greičiau užmigti bei geriau išsimiegoti.
1. Miegamasis – ramybės vieta
Jokiu būdu miegamajame neturėtų būti televizoriaus, žaidimų konsolės ar kompiuterio. Miegamasis, tai ramybės erdvė, į kurią įėjus turėtumėte savaime atsipalaiduoti. Pasirūpinkite patogia patalyne, įsigykite gerą pagalvę, naudokite raminančias spalvas – mėlyną, violetinę, pilką. Atkreipkite dėmesį ir į apšvietimą. Kambaryje venkite mėlynų lempų ir per daug ryškių spalvų, rinkitės naktines, švelnios, šiltos, gelsvos spalvos lemputes. Prieš miegą išvėdinkite miegamąjį. Geriau išsimiegosite vėsiame, gaivaus oro pilname kambaryje, nei kaitriame ir sausame ore.
2. Prieš miegą venkite ekranų
Bent valanda prieš miegą padėkite telefonus, planšetes ir kompiuterius į šalį. Mėlyna šviesa, kurią skleidžia ekranai sutrikdo melatonino gamybą ir prailgina užmigimo laiką. Vietoje telefono, į rankas paimkite knygą, kryžiažodį ar žurnalą. Net nepajusite kaip apims miegas ir lengvai bei greitai užmigsite.
3. Laikykitės rutinos
Nors kartais gali būti ir sunku, bet stenkitės eiti miegoti ir keltis kasdien tuo pačiu metu. Kūnas greitai pripranta ir automatiškai ima laikytis grafiko, prie kurio yra pripratęs. Ne tik pagerinsite miego kokybę, bet ir būsite tikras, kad atėjus laikui, apims miegas.
4. Nepamirškite sporto
Šis punktas ypatingai aktualus dirbantiems protinį, sėdimą darbą. Darbo dienos metu pavargus protui, labai svarbu išjudinti ir nuvarginti kūną. Sportas gerina kraujotaką, išsiskiria serotoninas ir dopaminas, pavargsta raumenys ir atpalaiduojamas protas. Po geros treniruotės atsigulus į lovą, miegas apims daug greičiau nei įprastai, o miego kokybė taps daug geresnė. Ekspertai rekomenduoja kasdien atlikti bent 10 minučių aktyvią mankštą, tačiau vertėtų nepamiršti, kad sportuoti nepatariama likus valandai ar dviem iki miego laiko.
5. Prieš miegą negerkite gaiviųjų gėrimų ir kavos
Cukrus ir kofeinas – stimuliuoja, tonizuoja, suteikia jėgų. Jeigu atsigulus į lovą nenorite dar pora valandų betiksliai vartytis, geriau šių medžiagų atsisakykite ir vartokite tik pirmoje dienos pusėje. Prieš miegą išgerkite mėtų arbatos, kmynų arbatos, levandų ar melisų. Taip pat miegą sukelia šiltas pienas su medumi.
Geras miegas labai svarbi dienos dalis. Prastai išsimiegojus mažėja darbingumas, gebėjimas susikaupti, energijos lygis ir nuotaika. Išbandykite pateiktus patarimus patys ir įsitikinkite, kad geram miegui nereikia nieko ypatingo, pakanka disciplinos ir originalumo.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai (1)