60 patarimų norintiems numesti svorio (II dalis, pabaiga)

60 patarimų norintiems numesti svorio (II dalis, pabaiga)

Rekomendacijos dėl gėrimų
 
Jeigu norite gerti – rinkitės vandenį. Jis neturi kalorijų, o troškulį malšina geriau, negu gazuoti gėrimai ir sultys.
 
Juodąją arbatą pakeiskite žaliąja. Dietologai rekomenduoja rinktis būtent žaliąją arbatą, nes jos aktyvieji komponentai padeda lieknėti.
 
Gerkite daugiau vandens. Manoma, kad reikiamas vandens kiekis per dieną slopina alkio jausmą ir padeda greičiau numesti svorio.
 
Gerkite vandenį prieš valgį. Stiklinė vandens, išgerta tuščiu skrandžiu, švelniai stimuliuoja virškinimą ir padeda greičiau suvirškinti maistą, o tai reiškia – ir greičiau pajusti sotumo jausmą.
 
Šalin blogą „draugą“! Yra tokių produktų, kuriuos sunkiai įsivaizduojame be gėrimo „kompaniono“ – sausainiai su pienu, sūris ir vynas, ir t.t. Jeigu abu produktai kaloringi, gėrimo verčiau atsisakyti.
 
Tiesiog įpilkite vandens. Pirktinėse sultyse daug cukraus, todėl jos greičiau problemų, o ne vitaminų šaltinis. Tokias sultis reikėtų atskiesti vandenį ir taip sumažinti jų kaloringumą.
 
Pakeiskite stiklines. Įdomus faktas: mes išgeriame mažiau skysčių iš aukštų ir siaurų stiklinių, negu iš žemų ir plačių, todėl saldžius ir alkoholinius gėrimus stenkitės gerti būtent iš tokių.
 
Apribokite suvartojamo alkoholio kiekius. Be to, kad alkoholis ir pats yra gana kaloringas, jis dar ir mažina budrumą ir skatina vakare užkąsti ko nors papildomai.
 
Naudingi įpročiai ir psichologinės gudrybės
 
Išsivalykite dantis. Įdomu, tačiau tarp valgymų išsivalę dantis ne tik galėsite nebesukti sau galvos dėl emalio, bet ir mažiau norėsite varstyti šaldytuvo dureles.
 
Būkite realistai. Užuot siekę per trumpą laiką numesti kuo daugiau nereikalingų kilogramų, rinkitės realistiškas programas, apskaičiuotas kelioms savaitėms ar mėnesiams.
 
Būkite pozityvūs. Nekaltinkite savęs dėl to, kad kažkur nesusilaikėte – geriau skatinkite save ir girkite už pasiekimus.
 
Galvokite apie maistą. Įrodyta, kad sotumo jausmas ateina daug anksčiau, jeigu valgydami koncentruositės į savo pojūčius.
 
Rašykite sau raštelius. Motyvuoti save galima ne tik iš vidaus. Išklijuokite butą rašteliais ir „lieknėjimo mantromis“, padėsiančiomis jums nepaslysti ir pasiekti finišą.
 
Atsipalaiduokite. Streso „užvalgymas“ – viena dažniausių nereikalingų kilogramų augimo priežastis. Išmokite natūralių kovos su stresu ir nerimu metodų – praktikuokite jogą, meditaciją, kvėpavimo pratimus ir t.t.
 
Pridėkite, o ne ribokite. Specialistų teigimu, smegenys daug lengviau priima ką nors nauja, negu atsisako ko nors seno. Turėkite tai omenyje, kai norėsite pakoreguoti mitybą: užuot visiškai atsisakę to, ką mėgstate, ir pakeitę saldumynus vaisiais, tiesiog pakeiskite dalį kenksmingo maisto.
 
Būkite kantrūs. Nėra prasmės pradėti naują gyvenimą pirmadienį – daug naudingiau po vieną pridėti naujų įpročių, juos užtvirtinti ir džiaugtis rezultatu. Pavyzdžiui, galite pradėti nuo to, kad kasdien suvalgysite po 1 obuolį.
 
Vizualizuokite. Psichologinių lieknėjimo aspektų dar niekas nepaneigė – skirkite sau 10 minučių per dieną ir įsivaizduokite, kokie liekni ir laimingi jūs būsite.
 
Išsimiegokite. Stresas gali ženkliai sulėtinti svorio metimą. Na, o su stresu galima kovoti gerai išsimiegant. Tai, beje, padeda išvengti ir persivalgymo.
 
Daugiau socialinio aktyvumo. Pasijuskite „bendraminčiu“ – prisijunkite prie lieknėjančiųjų grupių ir forumų, klauskite patarimų ir ieškokite palaikymo.
 
Peržiūrėkite garderobą. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad laisvesnius rūbus nešiojantys žmonės sau leidžia suvalgyti gerokai daugiau. Kad išvengtumėte persivalgymo, renkitės elastingais, tačiau ne per daug aptempiančiais rūbais.
 
Valgykite tik sėdėdami. Įprotis kramtyti stovint ar kur nors bėgant tik skatina persivalgyti. Sėdėdami prie stalo mes labiau atsipalaiduojame ir geriau įvertiname, kiek maisto suvalgėme.
 
Skaičiuokite kalorijas. Minutė kita matematikos po valgio, ir labai greitai taps aišku, kas skatina svorio augimą ir kaip to išvengti. Kalorijų skaičiuoklę galima parsisiųsti ir į savo išmanųjį telefoną.
 
Fiksuokite savo pokyčius. Niekas taip nemotyvuoja, kaip matomi rezultatai. Reguliariai fotografuokitės, ir pamatysite, kad judėti ir sveikai maitintis taps daug lengviau.
 
Fizinis aktyvumas

 
Išeikite pasivaikščioti. Dietologai po vakarienės rekomenduoja pasivaikščioti – tai padeda išvengti persivalgymo ir palieka organizmui 20 minučių suvokti, kad jau pasisotinote.
 
Susikurkite grojaraštį. Greitesnis ir intensyvesnis muzikos tempas vers jus judėti greičiau, todėl treniruotės metu kalorijų sudeginsite daugiau.
 
Nepersistenkite. Traumos svorio numesti nepadės. Būkite atsargūs, prieš treniruotes apšilkite, ir jums neteks atidėti savo svajonių.
 
Pasirinkite funkcionalius pratimus. Tai tokie judesiai, kuriuos atliekate kiekvieną dieną – pavyzdžiui, lipimas laiptais, lipimas laiptais su sunkumai. Lengva tokios mankštos nebus, tačiau gyvenime – labai pravers.
 
Pasidarykite kavos pertraukėlę
. Įrodyta, kad nedidelis kofeino arba guaranino dozės prieš treniruotę suteikia energijos ir verčia organizmą sudeginti daugiau riebalų.
 
Treniruokitės kartu. Mičigano universiteto mokslininkų teigimu, bėgiojimas kartu, plaukiojimas ar važinėjimas dviračiu kartu su kitu žmogumi yra efektyvesnis.
 
Per daug nepasitikėkite treniruokliais. O jei tiksliau – tuo, ką rodo jų ekranai. Esmė ta, kad labai dažnai jie sudegintų kalorijų parodo daugiau, negu sudeginote iš tikrųjų, todėl žmogus labiau atsipalaiduoja ir leidžia sau pavalgyti daugiau.
 
Į pagalbą – svarmenys. Tinkamai parinktas svoris ne tik paskatins medžiagų apykaitą, bet ir raumenų augimą.
 
Darykite pertraukas. Intensyvios treniruotės bus efektyvesnės ir riebalų sudeginsite daugiau, jeigu darysite pertraukas
 
Mylėkite vienas kitą. Malonu ir naudinga – specialistai paskaičiavo, kad 30 minučių audringo sekso padeda sudeginti 150 kcal!
 
Dirbkite mažiau sėdimo darbo. Tyrimai rodo, kad sėdimas gyvenimo būdas skatina nutukimą, todėl nepatingėkite pasitaikius galimybei išeiti pasivaikščioti į koridorių.
 
Vaikščiokite pėstute. Jūs nustebsite, kiek įvairiausių būdų galite išmėginti: lipimą laiptais, pasivaikščiojimus po parduotuves ar naujus maršrutus pėsčiomis į darbą (tegul ir porą stotelių).
 
Būkite sveiki!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas