8 patarimai, kaip įveikti prakaito kvapą

8 patarimai, kaip įveikti prakaito kvapą
@ Shutterstock

Visą dieną bakterijos ir nešvarumai kaupiasi ant mūsų odos ir prakaituojant sukelia blogą kvapą. Laimei, prakaito kvapą sušvelninti arba pašalinti galima visiems lengvai prieinamais ir nebrangiais, natūraliais būdais.

 

Šie keli patarimai padės sumažinti arba įveikti prakaito kvapą:

 

  1. Prauskitės du kartus per dieną. Kruopštus prausimasis duše yra viena pagrindinių priemonių, padedančių kontroliuoti kūno kvapą. Maudantis ar prausiantis, pašalinami visi susikaupę nešvarumai ant odos, kurie ir sukelia nemalonų kvapą.

     

  2. Naudokite obuolių sidro actą problematiškos, linkusioms labiau prakaituoti, vietoms. Tiesiog pamirkykite vatos pagalvėlę į obuolių sidro acte ir su ja apie pora minučių trinkite, pavyzdžiui, pažastis ar kitą linkusią gausiai prakaituoti vietą. Taip pat galite pasigaminti vandens ir obuolių sidro acto purškiklį (vienas puodelis vandens ir 4 valgomi šaukštai acto), kuris tinkamas naudoti kaip dezodorantas. Beje, įpylus apie 1 arbatinį šaukštelį obuolių sidro acto į stiklinę vandens, gaunasi puikus gėrimas, kuris mažina prakaitavimą.

     

  3. Atidžiai rinkitės maisto produktus, kuriuos valgote. Tokie maisto produktai, kaip: raudona mėsa, alkoholis, aštrus maistas, valgomas kartu su česnakais, svogūnais, skatina prakaitavimą.

     

  4. Pasigaminkite purškiamą dezodorantą iš citrinos sulčių ir vandens. Išspauskite dviejų citrinų sultis, sumaišykite jas su vienu puodeliu vandens, supilkite mišinį į purškimo buteliuką. Naudokite kaip dezodoranto pakaitalą arba tuomet, kai pradeda smirdėti pažastys.

     

  5. Mirkykite rūbus acte ir vandenyje. Jeigu į rūbus įsigėrė prakaito kvapas, galite juos pamirkyti kelias valandas dideliame puode su vandeniu ir puodeliu acto.

     

  6. Dėvėkite tik medvilninius rūbus. Drabužiai iš poliesterio ar kitų sintetinių medžiagų pablogina kūno kvapą, neleisdami kvėpuoti odai. Medvilnė yra kvėpuojanti medžiaga, tačiau nepraleidžianti prasto kvapo ir neskatinanti bakterijų dauginimosi.

     

  7. Vartokite daugiau įvairių žolelių, kurios mažina prakaito kvapo intensyvumą. Tokios žolelės ir prieskoniai kaip: petražolės, kalendra, salierai, mėtos, lapiniai žalumynai, aromatinės žolelės (rozmarinas, šalavijas, čiobrelis, ir kt.), kovoja su prastu kūno kvapu.

     

  8. Gerkite daigintų kviečių kokteilį. Tirštas kokteilis, arba dar kitaip – glotnutis, pagamintas iš daigintų kviečių ir vandens, taip pat padeda sumažinti prakaito kvapo intensyvumą.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.

Kitas faktas