Dabar agurkų ant savo stalo galime turėti kiaurus metus, tad neįsivaizduojame be jų šviežių salotų ir konservų, nors šis vaisius dar yra ir tikras vaistas – kartais net stebuklingas.
Didžiąją dalį agurko – iki 94 % – sudaro vanduo. Tačiau tai toli gražu ne tas paprastas vanduo, kurį įsivaizduojame, o struktūrizuotas skystis, gerinantis medžiagų apykaitą. Jis normalizuoja daugelį mūsų organizmo apykaitos procesų, palaiko optimalų skysčių balansą, šalina kūne besikaupiančius ir jam normaliai funkcionuoti trukdančius toksinus bei nuodingąsias medžiagas. Tad ar reikia stebėtis, kad daugybė žmonių gerdami vadinamąsias agurkų sultis susigrąžino normalų virškinimą ir šiaip pagerino organizmo tonusą? Svarbu tik mokėti taisyklingai šias sultis gerti.
Naudos ir sveikatos klodai
Be vandens, agurkuose gausu ir kitų naudingų dalykų. Pirmiausia šie vaisiai turtingi vandenyje tirpstančių vitaminų: PP, biotino ir kitų B grupės vitaminų, askorbo rūgšties, retinolio ir tokoferolio (nors šių ir ne itin daug). Taip pat juose gausu eterinių aliejų (dėl pastarųjų jie taip gardžiai kvepia) ir užtektinai tartrono rūgšties, stabdančios angliavandenių perdirbimą organizme ir riebalų sluoksnio susidarymą.
Agurkuose daug ir „deficitinių“ mineralinių medžiagų: sieros, jodo, silicio ir fosforo, geležies, kalcio, magnio, chloro, kalio. Geriausia, kad spaudžiant agurkų sultis beveik visos šios mineralinės medžiagos keliauja į jas, darydamos gėrimą dietinį, visiems vienodai sveiką ir neturintį jokio šalutinio poveikio.
Kaip jau buvo galima suprasti, agurkų sultis pirmiausia itin naudinga gerti – grynas ir sumaišytas su kai kuriais komponentais: kitomis sultimis, rauginto pieno produktais ar žolelėmis, natūraliais papildais.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai (5)