Vaikui darė tyrimą, nustatė alergiją namų dulkių erkėms ir kelioms pievų žolėms (tiksliai nežinoma kokioma). Sloga beveik niekad nepraeina, niežti alkūnes, kojų linkius, pakosti. Šiuo metu prie akies atsirado rausva išsausėjusi ir niežtinti dėmė.
Ar užtenka tyrimo daryto poliklinikoje (darė įbrėžimus), ar nuolat naudoti paskirtus vaistus? Ar reiktų pasidaryti kažkokį rimtesnį tyrimą, galbūt kraujo? Tikrai norisi kuo tikslesnės diagnozės ir vaistų.
Paprastai alergija nustatoma atliekant odos dūrio mėginius ir/ar nustatant specifinių IgE koncentraciją kraujo serume. Atliekant tyrimą iš kraujo serumo, nustatoma specifinių IgE koncentracija - jos padidėjimas parodo įsijautrinimą tam tikriems alergenams. Vis tiktai daugiausia sprendžiama apie alergiją pagal pasireiškiančius simptomus - po kontakto su alergenu pasireiškianti alerginė sloga, odos bėrimai, niežėjimas, bronchų astmos apūmėjimas ar kt.
Kadangi šiuo metu Jūsų vaiką vargina alergijos simptomai, panašu, kad tai įtakoja alergija namų dulkių erkėms. Dėl tinkamo gydymo reikėtų pasitarti su Jūsų šeimos gydytoju ar alergologu - vartojant tinkamus vaistus simptomų pasireiškimą galima „valdyti“. Taip pat, priklausomai nuo vaiko amžiaus (jei vyresnis nei 5 metai), alergiją galima išgydyti imunoterapija.
Į klausimus atsako vaikų alergologė Indrė Būtienė
Daugiau alergologės atsakymų rasite: Indrė Būtienė
Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai