Aliejai plaukams: kokį išsirinkti ir kaip naudoti

Aliejai plaukams: kokį išsirinkti ir kaip naudoti

Plaukų priežiūrai vien šampūno ir balzamo nepakanka. Jeigu jie pažeisti, slenka ir skilinėja, pagelbėti gali augaliniai ir eteriniai aliejai.
 
Ir nereikia bijoti, kad plaukai apsunks, pradės greičiau riebaluotis... Naudojant aliejus tinkamai, plaukai bus gražūs, nesulipę, blizgantys, kai kuriais atvejais net mažiau riebaluosis, be to, galėsite pamiršti pleiskanas ir išsišakojusius plaukų galiukus.
 
Kaip išsirinkti
 
Aliejus turi gerai susigerti ir pamaitinti plauką. Specialistai skirsto aliejų į tris tipus:
 

  • Riebūs aliejai (pavyzdžiui, ricinos arba taukmedžio aliejai). Jie pasižymi didele molekuline mase, kuri aplipina plaukus. Išsiplauna ir tepasi sunkiausiai, todėl geriausia maišyti su kitais aliejais.
  • Pusriebiai aliejai (pavyzdžiui, migdolų, avokadų aliejai). Į plaukus įsigeria itin lengvai.
  • Neriebūs aliejai (pavyzdžiui, vynuogių kauliukų aliejus). Beveik neapsunkina ir nesulipdo plaukų, lengvai tepasi.

 
Dažniausiai rekomenduojami šie: avokadų, alyvuogių ir kokosų. Visiškai į plaukus nesusigeria mineraliniai, žemės riešutų ir saulėgrąžų aliejai.
 
Patarimas: venkite pigios produkcijos. Stenkitės nenaudoti aliejų su įvairiais cheminiais priedais, ieškokite natūralių. Parduotuvėse gausu plaukų priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra kokio nors aliejaus, tačiau kiek ir kokios kokybės aliejaus yra jų sudėtyje – sukontroliuoti sunku.
 
Jei abejojate aliejaus kokybe – pauostykite jį. Jei kvapo nėra, arba jis jums nepriimtinas – geriau nenaudokite tokio produkto (jis gali pakenkti).

Kaip naudoti
 
Natūraliais produktais galima atkurti net ir labai apleistus plaukus, išgydyti pleiskanas, grąžinti plaukams žvilgesį, paspartinti jų augimą.
 
Pašildytą aliejų galima naudoti galvos masažui. Tai padės sureguliuoti odos riebalų išsiskyrimą, paskatins plaukų augimą. Po procedūros apsukite galvą plėvele ir rankšluosčiu, palaikykite kurį laiką (nuo pusvalandžio iki kelių valandų, galima palikti ir per naktį), tada išplaukite.
 
Jei plaukai labai ploni, tuomet aliejų tepkite tik ant galvos odos. Jei plaukai vidutinio storumo arba stori, galima ištepti visus plaukus – nuo šaknų iki galiukų.
 
Aliejaus galima įlašinti į šampūnus, nuplaunamus ir nenuplaunamus balzamus, kondicionierius (eterinius aliejus – po 3-4 lašelius į arbatinį šaukštelį priemonės).
 
Pats paprasčiausias būdas atgaivinti plaukus, sumažinti elektrinimąsi ir lūžinėjimą – užlašinkite ant šukų lašelį ar porą aliejaus. Taip ne tik padės lengviau iššukuoti plaukus, bet ir pamaitinti juos; jie gražiai žvilgės ir maloniai kvepės. Tokią procedūrą reikėtų atlikti 1–2 kartus per savaitę.
 
Į plaukų šaknis galima trinti gryną augalinį aliejų ar jų mišinį, taip pat į kaukes įlašinti pasirinkto eterinio aliejaus, kad poveikis būtų stipresnis.

Nebijokite eksperimentuoti – kiekvieno iš mūsų plaukai skiriasi, todėl universalių dozių ir priemonių nėra. Tačiau nereikia manyti, kad kuo aliejaus bus daugiau, tuo geriau. Kad plaukų būklė pasitaisytų, paprastai užtenka vos kelių lašelių.
 
Aliejų savybės
 
Alyvuogių aliejus. Tinka visiems plaukų tipams. Jei plaukai ploni – tepkite tik ant galvos odos. Nelipnus, vidutinio riebumo, lengvai išsiplauna. Šis aliejus labai sustiprina plaukus ir skatina jų augimą.
 
Arganų aliejus. Vienas iš populiariausių aliejų. Labai lipnus, jį sunku išplauti (plaukus reikia perplaut du arba daugiau kartų), tačiau rezultatai – nepakartojami. Plaukai tampa stiprūs, paklusnūs, blizgūs, idealiai lygūs, be to, maloniai kvepia. Užtenka įlašinti į naminę kaukę vos kelis lašus. Geriausiai tinka storiems arba vidutinio storumo plaukams. Ploniems, deja, visiškai netinka.
 
Avokadų aliejus daro plaukus stiprius ir paklusnius, jie atrodo kaip šilkiniai, gražiai blizga.
 
Kanapių aliejus padeda sutvarkyti šiauštis linkusius plaukus. Tokie plaukai, o taip pat garbanoti ir banguoti, sugula tvarkingomis garbanomis. Tiesiog sutepkite lašeliu aliejaus šukas. Be to, kanapių aliejus maitina kapiliarų audinį, plaukai ima labiau blizgėti ir tampa puresni.
 
Kviečių daigų aliejus maitina plaukų šaknis ir skatina plaukų augimą, todėl jis ypač tinka retiems, išslinkusiems plaukams. Jį galima tepti gryną arba maišyti lygiomis dalimis su simondsijų aliejumi (1:1). Šiuo mišiniu tepkite plaukus ir galvos odą, po 15–20 min. išplaukite. Galima pakeisti kedrų arba moliūgų sėklų aliejumi
 
Migdolų aliejus stiprina net ilgą laiką dažomus plaukus ir atkuria jų struktūrą. Jis skatina plaukų augimą, suteikia jiems blizgesio ir lankstumo.
 
Kokosų aliejus pasižymi labai maloniu kvapu, stiprina plaukus, suteikia jiems paklusnumo ir žvilgesio, atkuria drėgmės pusiausvyrą. Plaukų kaukes su kokosų aliejumi rekomenduojama naudoti iki ir po plaukų trinkimo bei šukuojant plaukus. Ant plaukų likusi aliejaus plėvelė apsaugo juos nuo pažeidimų.
 
Persikų kauliukų aliejų kaip kaukę galima naudoti sausiems plaukams arba skilinėjantiems plaukų galiukams.
 
Ricinų aliejus. Naudojamas kaip natūrali plaukų augimą skatinanti priemonė, stiprina ir stimuliuoja plaukus. Deja, jis pernelyg riebus, „sunkus“, todėl užtepus sulipdo plaukus. Šį aliejų patariama naudoti norint turėti gražesnes blakstienas ir antakius. Patepus vakare, ilgainiui blakstienos taps ilgesnės, antakiai storesni, įgaus sveiką blizgesį. Plaukams naudoti patartina ne dažniau kaip kartą per 2 arba 3 savaites. Antakius ir blakstienas galima tepti nors ir kiekvieną dieną – tai bus tik į naudą.
 
Simondsijų aliejus vadinamas „skystuoju vašku“: jis puikiai atkuria pažeistų ir sausų plaukų struktūrą. Galima naudoti visiems plaukų tipams. Jis neriebus, todėl itin lengvai įsigeria, neapsunkina bei nesulipina plaukų. Tinka net labai ploniems plaukams.
 
Šaltalankių aliejus maitina sausus ir pažeistus plaukus, skatina jų augimą.
 
Varnalėšų aliejus padeda nuo visų plaukų problemų (t.y. nuo pleiskanų, plaukų slinkimo, skilinėjimo, be to, skatina plaukų augimą). 1–2 kartus per savaitę įtrinkite į galvos odą ir plaukų šaknis, po 30–40 min. išplaukite su šampūnu.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas