Orams nedžiuginant, dažnai skamba raginimai stiprinti imunitetą. Stipri sveikata ir atsparumas leidžia visai nesirgti arba įvairių negalavimų patirti kur kas rečiau.
Apie tai, kaip stiprinti imunitetą ne vien vitaminų ar maisto papildų pagalba, o natūraliais būdais, pasakoja „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Kristina Vaičaitienė.
Kyla pavojus tapti „šiukšliadėže“
Posakis „imuniteto stiprinimas“ skamba taip dažnai, kad turbūt retas susimąsto, ką tai iš tiesų reiškia. „Truputį peršali, susergi ar negaluoji ir visi sako – stiprinkite imunitetą. Mano nuomone, stiprinti imunitetą reiškia rūpintis savo organizmu ir jį valyti, palaikyti švarų. Noriu pasakyti, kad organizmas yra tarsi biocheminė laboratorija: viskas, ką suvalgome, kuo kvėpuojame, patenka į mūsų organizmą ir visos tos medžiagos pakliūva į mums gyvybiškai svarbius organus“, - sako rūpestinga vaistininkė.
Anot jos, jei žmogus nesirūpina savo aplinka ir maistu, jam kyla pavojus tapti „šiukšliadėže“: neteisinga gyvensena, neteisingas elgesys gali privesti ir iki vėžinių susirgimų, todėl organizmo valymas yra labai svarbus ir netgi būtinas.
Atidumas svarbus kalbant ne tik apie maistą, bet ir apie vaistus. Žmonės kartais yra linkę piktnaudžiauti vaistais, dažnai nekreipdami dėmesio į vaistų suderinamumą. „Nemažai žmonių vaistus vartoja labai dideliais kiekiais. Šiems preparatams pakliuvus į organizmą, vyksta pačios įvairiausios reakcijos. Dabar yra ištirta, kaip tarpusavyje reaguoja įvairūs vaistai ir kokios nuodingos medžiagos dėl to susidaro. Negalima nederinti vaistų. Mes, vaistininkai, labai džiaugiamės, kad turime specialią vaistų suderinamumo programą, kuri, kaskart žmogui perkant vaistus, parodo, ar jie dera tarpusavyje“, - sako K. Vaičaitienė.
Vaistininkė primena, kad žmonės į vaistinę gali netgi atnešti vaistus, turimus namuose – vaistininkas patikrins ir jų suderinamumą. Kadangi vaistus dažniausiai išrašo skirtingi gydytojai, žmogus ir pats nusiperka nereceptinių preparatų, vargu, ar visi vartojami vaistai ir jų veikliosios medžiagos bus suderinti.
Kaip valyti organizmą?
Rūpestinga vaistininkė sako, kad labiausiai reikėtų peržiūrėti savo racioną. „Galime paklausti vyresnių žmonių, kokį maistą jie valgydavo anksčiau: maistas turi būti paprastas, bet neprastas. Be to, anksčiau visi sąžiningai laikydavosi pasninko, nevalgydavo mėsos, riebaus maisto, pyragų. Angliavandenių ir riebalų perteklius apkrauna organizmą, todėl labai sveika bent kartais apsivalyti“, - sako vaistininkė.
Pasak jos, organizmą reikėtų valyti ne du kartus per metus – rudenį ir pavasarį, o tam skirti po dieną per savaitę ir laikytis valančios dietos.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.
Kitas faktas
Komentarai