Optimalus svoris – tai geros sveikatos garantas. Puiku, jeigu jis lieka normos ribose, tačiau ką daryti, jeigu dėl nepaaiškinamų priežasčių jis auga, o pastangos sulieknėti neduoda rezultatų? Gal kalti antibiotikai?
Pastovios kūno masės palaikymas – gana sudėtingas procesas, kuriam įtaką gali daryti įvairios permainos, taip pat ir gydymas antibiotikais. Šių vaistų informacijos lapelyje galimų pašalinių poveikių sąrašas gana ilgas – nuo haliucinacijų iki alerginių reakcijų. Tačiau praktiškai niekur nenurodoma, kad viskas gali baigtis nutukimu.
Žurnale „New Scientist“ publikuotame straipsnyje rašoma, kad piktnaudžiavimas antibakteriniais preparatais gali pastūmėti į nutukimą: antibiotikai naikina naudingąją žarnyno mikroflorą, o ji, kaip visiems žinoma, saugo mus nuo infekcijų ir vėžio, užkerta kelią nutukimui.
Kai kurie bandymai su pelėmis parodė, kad antibiotikų vartojimas skatina svorio kaupimąsi. Mokslininkai iš Niujorko universiteto davė joms šių preparatų. Jie buvo panašūs į tuos, kurių skiriama vaikams. Lyginant su kontroline grupe, tokios pelės turėjo mažesnį T limfocitų, atsakingų už imuninį atsaką, kiekį, o juk nutukimas taip pat susijęs su sumažėjusiu limfocitų T kiekiu.
Kitame tyrime, publikuotame „International Journal of Obesity“, danų mokslininkai ištyrė 20 000 naujagimių sveikatą. Jie pastebėjo, kad vaikai, kurie vartojo antibiotikus per 6 mėnesius nuo gimimo, kitus 7 metus buvo labiau linkę pilnėti, nepriklausomai nuo to, ar tėvai turėjo svorio problemų, ar ne.
Žinoma, remiantis tokiais duomenimis dar negalima daryti galutinių išvadų, tačiau tai turėtų priversti susimąstyti, ar antibiotikai tikrai yra būtini – juk galima rasti daugybę alternatyvių priemonių.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (1)