Daugelis vis dar nežino, kad antibiotikai neefektyvūs gydant peršalimo sukeltą vaikų kosulį, o kai kuriais atvejais netgi kliudo pasveikti. Tokias išvadas padarė italų mokslininkai, stebėję daugiau kaip 300 mažųjų pacientų. Visi vaikai buvo padalinti į tris grupes – pirmoji gydyta antibiotikais, antroji – kompleksiškai (antibiotikais ir priemonėmis nuo kosulio), o trečioji nesiėmė jokių priemonių.
Paaiškėjo, kad kompleksiškai gydomi pacientai sveiko greičiau nei tie, kurie vartojo tik antibiotikus. Na, o tie, kurie gydėsi tik jais, sveiko tokiu pat greičiu, kaip ir tie, kuriems joks gydymas nebuvo paskirtas. Bolonės universiteto mokslininkai įsitikinę, kad gydytojai antibiotikų vaikams labai dažnai išrašo tik tam, kad nuramintų tėvelius, tačiau matyti, kad ši priemonė gydant tokias ligas nėra efektyvi.
Kosulys – tai virusinės ligos pasekmė, o antibiotikai, deja, su virusais nekovoja – jie gali įveikti tik bakterijas. Dėl šios priežasties paršalus gydytis šia priemone nerekomenduojama, išskyrus tuos atvejus, kai prisideda ir pneumonija. Jeigu tai ne infekcinė liga, nėra prasmės skirti antibiotikų, galinčių sukelti alergiją arba kaip kitaip pakenkti organizmui.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai