Apgaulingi inkstų infekcijos simptomai: juos dažnai priskiriame kitoms sveikatos problemoms

Apgaulingi inkstų infekcijos simptomai: juos dažnai priskiriame kitoms sveikatos problemoms
@ Shutterstock

Šlapimo organų sistema ypač svarbi mūsų sklandžiai organizmo veiklai ir gerai savijautai. Šios sistemos organai – inkstai ir šlapimtakiai „filtruoja“ kraują ir kartu su šlapimu iš organizmo pašalina nereikalingas ir žalingas medžiagas, o šlapimo pūslė, taip pat priklausanti šlapimo organų sistemai, atlieka rezervuaro funkciją – kaupia šlapimą tol, kol ateina laikas šlapintis.

 

Visoje šioje šlapimo organų sistemoje savo svarba išsiskiria inkstai. Tai gyvybiškai svarbus organas, detoksikuojantis organizmą, kontroliuojantis skysčių pusiausvyrą, palaikantis hormonų, rūgščių ir šarmų balansą, net darantis įtaką kraujo spaudimui. 

 

Taigi, susipažinus su inkstų atliekamomis funkcijomis, akivaizdu, kad sklandi organo veikla – ypač reikšminga, o jai sutrikus rimtos pasekmės neišvengiamos. 

 

Visgi, inkstai, kaip specialistai įvardina – tylus ir darbštus organas ir net pasireiškiant pirmiesiems inkstų ligų simptomams, dažnai juos neteisingai suprantame ir priskiriame kitoms sveikatos problemoms. Kada į organizmo siunčiamus signalus nesureaguojame laiku, vėliau kraujo ir šlapimo tyrimams parodžius tikrąsias negalavimų priežastis, inkstų funkcija būna jau gerokai sutrikusi. 

 

Inkstų ligos ir jų simptomai

 

Dažniausios inkstų ligos – įvairios inkstų infekcijos, akmenys ir lėtinė inkstų liga (LIL). Nors šios ligos yra skirtingos ir atsiranda dėl skirtingų priežasčių, tačiau gali išsivystyti iš vienos į kitą, todėl jų profilaktika ir gydymu svarbu pasirūpinti laiku. 

 

Šaltuoju metų laikotarpiu įprastai su inkstų infekcijomis susiduriama dažniau. Jos pasireiškia karščiavimu, šaltkrėčiu, nugaros, šonų, pilvo ar kirkšnių sričių skausmais, pykinimu ar vėmimu. 

 

Tai, kad infekcijos židinys yra šlapimo takuose, išduoda tokie požymiai:

 

  • Dažnas, stiprus ar nuolatinis noras šlapintis;
  • Deginimo ar skausmo pojūtis šlapinantis; 
  • Neįprastas šlapimo kvapas ar spalva. 

 

Pagrindiniai inkstų infekcijos simptomai nėra specifiniai, todėl šie gali būti tapatinami su kitais organizmo sistemų sutrikimais. Norint išvengti ligų progresavimo, tik pastebėjus ar įtarus pirmuosius simptomus, būtina kreiptis į specialistus ir išsiaiškinti negalavimų priežastis.

 

Profilaktinės ir gydymo priemonės

 

Nors šlapimo organų sistema – gyvybiškai svarbi, retas kuris ja rūpinamės tinkamai, kol nesusiduriame su sveikatos problemomis. 

 

Pirmasis žingsnis gerinant inkstų ir visos šalinimo organų sistemos veiklą – gyvenimo būdo keitimas:

 

  • Besaikį alkoholio vartojimą keiskite į saikingą, nedažną vartojimą;
  • Rūkymą iškeiskite į laisvalaikį gryname ore;
  • Vietoj naudojamo didelio druskos kiekio maiste, rinkitės natūralius prieskonius ir žoleles;
  • Mitybos racione esantį perdirbtą, greitą maistą iškeiskite į sveikus, namuose gamintus patiekalus;
  • Vietoj pasyvaus laiko leidimo rinkitės mankštą, pasivaikščiojimą ir kitą aktyvią veiklą;
  • Ugdykitės įprotį per dieną išgerti pakankamą kiekį vandens. 

 

Šalinimo organų sistemos veiklai galime padėti ir vartodami kuo daugiau natūralių maisto produktų: vaisių, įvairių žolelių (dirvenis, alyvmedžio lapai), daržovių, kuriose gausu seleno ir vitamino B2 (brokoliai, šparagai, erškėtuogės). Vis dėlto, neretai šių medžiagų kiekis maiste yra per mažas ir tokiais atvejais rekomenduojama organizmą papildyti įvairiais mitybiniais kompleksais. 

 

Be to, prisiminkite, kad visiems pacientams rekomenduojama kartą per metus ištirti bendruosius inkstų funkcijos rodiklius: bendrasis šlapimo tyrimas bei šlapimo rūgšties ir kreatinino koncentracija kraujo serume. Tokiu būdu užtikrinsite tinkamą šalinimo organų sistemos veiklą, o jai sutrikus – negalavimus pastebėsite laiku.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas