Gripas – tai liga, kuria iš esmės galima susirgti bet kuriuo metų laiku. Jeigu neturite nė menkiausio noro pakliūti į jos nagus, arba jau pakliuvote, tačiau nežinote, kaip greičiau išsikapstyti, siūlome keletą nemedikamentinių ir neįprastų būdų tai padaryti.
Bėgte į lovą, 3 l skysčių per dieną!
Gripo virusas labai klastingas – jis „įsikuria“ žmogaus organizmo audinių baltymuose. Kadangi ši „medžiaga“ sudaro didžiąją mūsų kūno dalį, be išimties nukenčia visi organai ir jų sistemos. Dėl šios priežasties ligos metu svarbu nepervargti, ilsėtis lovoje ir gerti daug šiltų skysčių: arbatų, nuovirų, kompotų, negazuoto mineralinio vandens. Pirma – skysčiai padės pašalinti toksinus (kuo jų daugiau, tuo virusui sudaroma palankesnė terpė). Na, o antra – jie reguliuoja organizmo šilumos apykaitos procesus.
Išmėginkite specialų gėrimą – jis padės pasiekti iš karto kelių tikslų: aprūpins vitaminais, palaikys širdį, pašalins toksinus, normalizuos temperatūrą ir „nužudys“ virusą. Sutrinkite 100 g spanguolių, pridėkite saują razinų, 2 valgomuosius šaukštus tarkuotos imbiero šaknies. Užpilkite litru verdančio vandens (galima į termosą) ir palikite nusistovėti pusvalandžiui. Gerkite su medumi.
Prisotinkite orą deguonies
Reguliariai vėdinkite patalpą, kurioje yra ligonis. Ši taisyklė gerai žinoma netgi vaikams, be to, ji labai efektyvi. Pirma – taip pašalinami virusai ir bakterijos, o antra – drėkinamas oras, tad sustiprėja imunitetas ir greičiau pasveikstama.
Taisyklingai kvėpuojant, neužspaudžiama nė viena organizmo ląstelė. Žmogus įsigudrino kvėpuoti tik krūtine, ir tai geruoju nesibaigia: organizmas gauna mažiau deguonies, o ligos metu labai svarbu, kad jo netrūktų, nes priešingu atveju tai gali baigtis bronchitu. Kas valandą ar pusantros darykite kvėpavimo pratimus, geriausia – gulimoje padėtyje. Kvėpuokite jums patogiu ritmu, svarbiausia, kad kvėpavimas būtų pilnas. Tokia gimnastika gerina kraujotaką, vadinasi, geriau išnešiojamos ir imuninės ląstelės.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (3)