Dažnai kalbama apie tai, kaip peršalimą gydyti, tačiau ar galima šio nemalonaus susirgimo apskritai išvengti?
Kaip užbėgti peršalimui už akių, kalbamės su rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininke Šarūne Borkerte.
Jau minėjote, kad rudeniop peršalimo susirgimai suintensyvėja. Ar peršalimas vien sezoniška liga ar vis dėlto kamuoja visus metus?
Peršalimas žmones kamuoja visus metus, tik vasarą jis būna kiek lengvesnis: nuo oro temperatūrų svyravimų, kai vieną dieną karšta, kitą jau vėsus vėjelis pučia. Rimtesnis peršalimas užklumpa rudens ir pavasario sezonais.
Kokio amžiaus žmonės dažniau susiduria su peršalimu? Ar tai vienodai visų amžiaus grupių problema?
Kalbant apie šią savaitę, vyrauja vaikai iki 5 metų – tai tikriausiai nulėmė nuo rugsėjo prasidėjęs darželio sezonas. Suaugusiųjų grupėje dažniausiai serga 20-40 metų amžiaus žmonės.
Ar nuo peršalimo galima apsisaugoti, jei taip, tai ką reikėtų daryti?
Pirmiausia – organizmo grūdinimas ir pakankamas vitamino C vartojimas. Taip pat ypatingai svarbu valgyti daug vaisių ir daržovių bei palaikyti sveiką žarnyną. Esant sveikam žarnynui, organizmas kur kas aktyviau kovoja su visomis bakterijomis ir kimbančiomis infekcijomis. Artėjant peršalimo ligų sezonui, rekomenduoju pavartoti gerųjų bakterijų žarnynui.
Nors žarnynas ir peršalimas gali pasirodyti mažai susiję dalykai, tai ne mažiau svarbu, nei imuniteto stiprinimas. Susirgus, gydytojai dažnai paskiria antibiotikus, kurie naikina tiek blogąsias, tiek gerąsias bakterijas. Tinkamai paruošus žarnyną, organizmas bus geriau pasiruošęs kovoti ir su bakterijomis, ir sumažinti neigiamą antibiotikų poveikį.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.
Kitas faktas
Komentarai