Ar mokame vėdinti namus?

Ar mokame vėdinti namus?

Visi puikiai žinome, kad grynas oras yra vienas iš sveikatos šaltinių. Kiekvieną dieną pasivaikščioti miškuose, deja, ne kiekvienam pavyksta. Tuomet belieka pasirūpinti, kad bent jau namuose oras būtų kuo gaivesnis. Ar lango atidarymas – išeitis?

Medikai teigia, kad vėdinti patalpas reikėtų 2 kartus per dieną: rytais ir vakarais. Žinoma, viskas priklauso nuo aplinkybių. Jūs neabejotinai pastebėjote, kad į namus susirinkus svečiams, langus praverti tenka kur kas dažniau. Kuo daugiau žmonių, tuo greičiau oras “išsikvėpuoja”. Tas pats nutinka ir tuomet, jei namuose dažnai gaminamas maistas ir prisikaupia garų. Taigi bent retkarčiais praverti langą tiesiog privaloma.

Kokią klaidą daro dauguma žmonių? Nuolatos palieka šiek tiek pravertą langelį, kad namai nuolatos vėdintųsi. Iš tiesų iš neplačiai atverto lango nėra jokios naudos, nes tokia oro srovė negali išstumti namuose susikaupusio oro. Oro kaita tiesiogiai priklauso nuo temperatūrų skirtumų. Jei namuose temperatūra nesiskiria nuo lauko, oras praktiškai nesikeičia. Kuomet namuose temperatūra aukštesnė, šiltas oras kyla į viršų ir pasišalina per langus bei ventiliacijos angas.

Kad vėdinimas būtų veiksmingas, langą reikia praverti neilgam, tačiau plačiai. Geriausia, jei galėtumėte sudaryti skersvėjį, t.y. praverti kelis langus. Prireiks vos kelių minučių, kad namų oras pasikeistų. Žinoma, nepamirškite pasirūpinti savo sveikata: skersvėjis tikrai ne pats geriausias sveikatos draugas, todėl vėdinant namus geriau tiesiog išeikite pasivaikščioti arba pabūkite atskiroje patalpoje.

Šaltuoju periodu nepamirškite ir namų drėkinimo. Kuomet langai visą laiką būna užverti, o iš radiatorių sklinda šiluma – oras smarkiai išsausėja. Jei neturite ir nenorite pirkti specialių drėkintuvų, tiesiog pastatykite ant radiatoriaus indelį su vandeniu.

2 psl. »

Komentarai (1)

RASAI 2012-12-04 16:19
TURĖJOM PANAŠIĄ BĖDĄ, TAI PRIPŪTĖM SIENAS PUTŲ POLISTEROLIO GRANULĖMIS IR BAIGĖSI PROBLEMA

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas