Pasirodo, kad žmogaus organizmas geba pats pasigaminti aspiriną ir kai kuriuos kitus vaistus. Taigi, galbūt prieš geriant vaistus reikėtų susimąstyti, ar jie tikrai mums reikalingi?
Žurnale “Journal of Agricultural and Food Chemistry” teigiama, kad žmogaus kūnas geba savarankiškai pasigaminti salicilo rūgšties. Ieškoti slaptų farmacinių organizmo sugebėjimų paskatino visiškas atsitiktinumas: žmonių, kurie niekuomet gyvenime nebuvo gėrę aspirino, kraujyje mokslininkai aptiko silicilo rūgšties. Priminsime, kad aspirino pagrindą sudaro būtent acetilsalicilo rūgštis. Patekusi į organizmą, ji greitai pasiskirsto ir praradusi priešdėlį „acetil“ virsta ta pačia salicilo rūgštimi, kuri mažina karščiavimą, veikia prieš uždegimiškai ir skystina kraują. Iš naujo tirdami žmogaus organizmą, mokslininkai nustatė, kad didžiausia salicilo rūgšties koncentracija yra vegetarų kraujyje. Tarsi jie nuolatos gertų po ketvirtadalį tabletės.
Tačiau net ir po raciono pakeitimo, salicilo rūgštis iš eksperimento dalyvių kraujo neišnyko. Mokslininkai mano, kad tokiu būdu organizmas sėkmingai kovoja su uždegimais. „Tai, kad žmogaus organizmas geba gaminti nedideles salicilo rūgšties dozes – įrodytas faktas. Visi žmonės yra tarsi vaikštantys universalaus vaistinio preparato fabrikai“ - konstatavo tyrėjai.
Seilės kaip skausmą malšinantys vaistai
Jei organizmas bando išgydyti pats save, tuomet būtų gana keista, jei jis nesistengtų numalšinti skausmo. Remiantis šia logika, prancūzų mokslininkai pradėjo ieškoti vidinio analgetiko. Ir jiems pavyko. Žmogaus seilėse jie surado medžiagos opiorfino, kurio veikimas labai panašus į morfino.
Širdies ir kraujagyslių ligos – sveikatos sutrikimas, kasmet nusinešantis daugiausia žmonių gyvybių.
Kitas faktas
Komentarai (2)