Daugelį metų dietologai vienbalsiai tvirtino, kad keptas maistas sveikatai nenaudingas, kad jis gali sukelti labai daug problemų, negalavimų ir ligų. Tai, jų žodžiais tariant, bilietas į anapus – keptas maistas gali privesti iki širdies priepuolio. Vis dėlto naujausi ispanų mokslininkų tyrimai parodė, kad kepimo aliejaus kiekis nedaro jokios įtakos širdies ir kraujagyslių ligų vystymuisi. Mokslininkai ištyrė 40 000 žmonių nuo 29 iki 69 metų amžiaus dienos racioną – visa tai truko net 11 metų.
Kai bandymas buvo pradėtas, nė vienas iš bandomųjų dar nesirgo jokia širdies liga, tačiau jam baigiantis, statistika atrodė taip: 606 ligos ir 1134 mirčių atvejai. Bet mokslininkai ir toliau tikina, kad tarp širdies priepuolių ir žmogaus suvartojamo aliejaus kiekio nėra jokio ryšio. Profesorius Michaelis Leytsmannas iš Vokietijos Regentsburgo universiteto paneigė mitą, kad keptas maistas blogai veikia širdį.
Tiesa, yra vienas „bet“. Jo žodžiais tariant, jeigu suvartojama daug keptos mėsos ir žuvies, tai dar nereiškia, kad sveikatai tai jokios įtakos neturės. Viskas priklauso nuo to, ant ko kepama. Ispanai paprastai naudoja alyvuogių arba saulėgrąžų aliejų, o mūsų virtuvėje neretai naudojamas sviestas ir taukai. Keptas maistas prisigeria riebalų, tampa kaloringas, todėl gali pradėti augti svoris. Tikėtina, kad viskas baigsis nutukimu, kuris sveikatai nieko gero neduoda.
Jeigu ima smarkiai plakti širdis, pasigaminkite citrinos sulčių ir medaus koncentratą ir išgerkite vienu ypu.
Kitas faktas
Komentarai (1)