Žymios firmos, gaminančios burnos higienos priemones, surengtos apklausos tyrimų rezultatai privertė iš nuostabos išsižioti visus: pasirodo, moterims priimtinesnis apsilankymas pas ginekologą nei pas stomatologą. Daugiau kaip pusė (53 %) dailiosios lyties atstovių nuo 18 iki 64 metų pareiškė, kad jos verčiau patirs viešą pažeminimą, negu eis į stomatologijos kabinetą. 83 % apklaustųjų prieš vizitą pas šį specialistą jaučia baimę ir nerimą. Apklausoje dalyvavo daugiau nei 1000 žmonių, tad galima daryti išvadą, kad nemaža žmonių dalis turi tikrų tikriausią fobiją.
Baimė nueiti pas stomatologą būna tokia stipri, kad pacienatai visais įmanomais būdais stengiasi jo išvengti. Tačiau dantų ėduonis vis dar kelia didžiulę grėsmę: kaip rodo tyrimai, daugiau nei 95 % žmonių, gimusių iki 1970 metų, turi šią problemą. Dantų ėduonis taip pat labai paplitęs tarp mažų vaikų, vyresnių nei 6 metų amžiaus. Gydytojai tikslios statistikos nežino, tačiau iki šiol jie nė nenutuokė, kad pacientai jų taip baiminasi. Anksčiau ar vėliau tai privers imtis atitinkamų priemonių – stengtis, kad pacientai jaustųsi patogiai ir jaukiai.
Manoma, kad dažniausiai stomatologų baimę jaučia tie, kuriems anksčiau jau yra nepasisekę, ir gydymas nebuvo sėkmingas. Vis dėlto niekas nestovi vietoje: jau dabar imama stengtis, kad gydymo procedūros keltų kuo mažesnį diskomfortą ir būtų išvengta galimo šalutinio poveikio. Kai kurie gydytojai sumažina psichologinę įtampą kas kelias minutes išeidami ir vėl sugrįždami prie paciento. Su problema padeda susidoroti kvėpavimo pratimai, relaksacija – trumpai tariant, viskas, kas vizito pas stomatologą metu atitraukia dėmesį.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai (6)