Žmogų valdo hormonai. To nenuneigsime, taigi su tuo teks susitaikyti. Sveikata ir sveikatos sutrikimai, stiprybė ir silpnumas, ramybė ir agresija – viskas priklauso nuo hormonų lygio organizme. Apie tai, kad moterys išgyvena “kritines dienas” visi esame girdėję, o kaip su vyrais?
Pasirodo, kad vyriško hormono testosterono gamyba vyksta ne cikliškai, o gaminasi nuolatos, todėl jei vyksta kokie nors pakitimai, pavyzdžiui testosterono kiekis mažėja, tai vyksta palaipsniui ir trunka kelis mėnesius ar metus. Žinoma, testosterono mažėjimas paveikia vyro charakterį ir savijautą, tačiau priešingai nei moterims, šie pasikeitimai trunka ne kelias dienas, nes hormonų kiekis staiga neatsistato. Kitais žodžiais tariant, vyrus gali ištikti “vienas ilgai trunkantis kritinis laikotarpis”.
Testosteronas - tai hormonas, kuris “iš vyro padaro vyrą”. Testosteronas reguliuoja daugelį medžiagų apykaitos procesų, visų pirma riebalų pasiskirstymą, taip pat yra atsakingas už spermatozoidų susidarymą, erekciją, lytinį potraukį ir ejakuliaciją. Jis atsakingas ir už išorinį vyro seksualumą: plaukuotumą, raumenų masę, balso tembrą ir t.t. Svarbiausia – testosteronas suteikia vyrams pasitikėjimo savimi jausmą, drąsą, ambicijas, pomėgį rizikuoti ir t.t.
Taigi, kas atsitinka vyrams sulaukus 30 metų? Deja, bet būtent šiuo laikotarpiu prasideda nuolatinis testosterono kiekio kritimas. Jis sudaro maždaug 2 procentus per metus. Tiesa, kai kuriems vyrams testosterono mažėjimo tempai gerokai greitesni. Tą įtakoja daugybė faktorių, ypatingai nuolatiniai stresai, pomėgis pavalgyti ir per mažas fizinis aktyvumas. Būtent dėl to taip lengva vien pagal išvaizdą nustatyti, ar vyro testosterono kiekis sumažėjęs. Deja, pasikeičia ne tik išvaizda, bet ir charakteris. Vyrai tampa vis labiau irzlūs ir nervuoti, dažnai nebenori nieko daryti, kartais prasiveržia nepaaiškinama agresija dėl smulkmenų. Su laiku sofa tampa geriausiu draugu, o vyrai vis labiau užsisklendžia savyje ir mano, kad niekas jų nesupranta ir pats gyvenimas yra paprasčiausiai nenusisekęs. Taigi tas energingas ir žavus vaikinas, sulaukęs 40-50 metų, virsta visiškai kitu žmogumi.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai (4)