Tie, kuriems visą dieną reikia praleisti ofise, sėdint prie kompiuterio, neretai skundžiasi ne tik padidėjusiu svoriu, bet ir kojų, galvos bei nugaros skausmais. O viskas tik dėl fizinio krūvio ir judėjimo stokos. Manote, kad nieko pakeisti neįmanoma? Tuomet jūs klystate. Štai keletas pratimų, kuriuos galite atlikti ir darbe.
1-as pratimas. Pasukiokite galvą palei ir prieš laikrodžio rodyklę, tačiau stenkitės, kad nosis visuomet išliktų tame pačiame lygyje. Tuomet galvą kelis kartus nuleiskite žemyn ir atlenkite atgal.
2-as pratimas. Lėtai sukite galvą į šoną tiek, kiek tik pajėgiate, kad raumenys pilnai įsitemptų. Tuomet neskubėdami grįžkite į pradinę padėtį ir kartokite pratimą į priešingą pusę.
3-ias pratimas. Nuleiskite galvą žemyn taip, tarsi bandytumėte pasiekti smakru krūtinę. Palaukite keletą sekundžių, grįžkite į pradinę padėtį ir kelis kartus pasukite galvą ratu.
4-tas pratimas. Ištiesinkite stuburą, o rankas pasidėkite ant stalo. Pečius pasistenkite atlenkti kuo labiau į nugaros pusę ir pabūkite tokioje pozoje kelias sekundes. Vėliau grįžkite į įprastinę pozą, atsipalaiduokite ir vėl kartokite pratimą.
5-tas pratimas. Išsitieskite, rankas nuleiskite žemyn, o pečius stenkitės pakelti kuo aukščiau, kad pajustumėte raumenų tempimą. Vėliau vėl atsipalaiduokite ir kartokite pratimą iš naujo.
6-tas pratimas. Išsistieskite ir pasidėkite rankas ant stalo. Pasistenkite nugarą išriesti iš pradžių į kairį, o paskui į dešinį šoną, tačiau galva turi likti tiesi.
7-tas pratimas. Išsitieskite, rankomis įsikabinkite į kėdę arba stalo kraštą ir pasistenkite kelis kartus sulenkti ir ištiesti kojas nenuleidžiant jų ant žemės.
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.
Kitas faktas
Komentarai (2)