Atsargiai - kompiuteris

Atsargiai - kompiuteris

Pasaulyje yra nemažai žmonių, kurie prisijungę „online“ kone kiaurą parą. Realaus gyvenimo jie praktiškai neturi, jo nepastebi. Kas jiems, kad lauke šviečia šilta pavasario saulė, kas, kad bunda gamta, arba atvirkščiai – krinta lapai, praeina ruduo ir prasideda žiema? Tokių nuo kompiuterio priklausomų žmonių žvilgsnis visada nukreiptas tik į mirksintį monitorių, pirštai nuolat barbena į klaviatūrą ir renka reikiamus žodžius, o pelė, atrodytų, tampa tarytum nuosavo kūno dalimi. Artimieji tiesiog neįstengia atplėšti tokio žmogaus nuo kompiuterio – tai tampa narkotiku, be kurio neįmanoma gyventi. Galima juos sąlygiškai pavadinti kompiuterių narkomanais (KN) – tai žmonės, kurie visą savo laiką praleidžia prie kompiuterio: neatsitraukia nuo jo valandų valandas, prie jo valgo ir geria, netgi miega, o pabunda tik nuo gautų pranešimų signalo.

Kas jie – žmonės, kuriems labiau patinka virtualus gyvenimas? Kokie jie? Kas juos skatina taip elgtis?

KN galima sąlygiškai padalinti į kelias atskiras kategorijas:

 

  • Profesionalai: tai žmonės, kuriems kompiuteris ir internetas yra jų darbo vieta. Tai būna įvairių internetinių puslapių, internetinių parduotuvių savininkai, sistemų administratoriai, vadybininkai, moderatoriai, vertėjai ir panašūs veikėjai. Į šį sąrašą galima įrašyti ir prekybininkus – jie nuolat seka padėtį valiutos biržoje, nes tai yra sėkmingo verslo garantas.
  • „Žaidimų maniakai“: tai žmonės, kurie neveikia praktiškai nieko kito, tik žaidžia kompiuterinius žaidimus. Reikia pastebėti, kad šiai KN kategorijai reikalai klostosi sunkiausiai – juk atsitraukti nuo žaidimo ir palikti jį nebaigtą jiems yra didžiulis moralinis stresas.
  • Socialinių tinklų vartotojai: bendravimas su virtualiais draugais jiems tampa toks patrauklus ir įdomus, kad jie praranda (arba net neįsigyja) realių draugų.

2 psl. »

Komentarai (1)

jonas 2012-04-04 16:27
As prie pc sedziu nuo 8 ryto iki 3 nakties ir taip visa dienas. esu no laiferis losiu L2 ir wow. ant wow esu 80lvl elfas sekasi gerai losti armoru geru turiu. Dabar sugedo pc tai laukiu kol pataisys nes ant sito sudino laptopo neiko palosti padorei negalima

Ar žinote, kad...

Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus

Kitas faktas