Tinkamai prižiūrėdami veido odą ne tik galėsime puikuotis gražia išvaizda, skaisčiu veidu, bet ir apsisaugosime nuo žalingo aplinkos poveikio – taršalų, mikrobų. Kuomet veido oda prižiūrima atsainiai: nesilaikant specialistų rekomendacijų, neatsižvelgiant į savo odos tipą bei būklę, greičiau senstama – sparčiau formuojasi raukšlės, pigmentinės dėmės, oda suglemba, taip pat atsiranda ir kitų problemų, tokių kaip: bėrimas, niežėjimas, spuogai, padidėja rizika susirgti odos vėžiu.
Apie atsakingą ir taisyklingą odos priežiūrą bei dažniausias mūsų daromas klaidas pasakoja kosmetikė-estetikė, kosmetologė bei vizažistė Miglė Kavaliukienė.
„Ypač atsakingai reikia rinktis lūpų dažus – mat apie 90% lūpų dažuose yra naudojami sintetiniai kvapikliai, skonio stiprikliai, kurie veikia kaip padidinimo stiklas UV spinduliams, o lūpų vėžys yra 6 vietoje tarp visų vėžio sirgimu atvejų“, – pabrėžia kosmetologė.
Didžiausios odos priežiūros klaidos
Kosmetikė išskiria kelias pagrindines veido odos priežiūros klaidas, kurias pastebėjo, daro daugelis jos klientų:
1. Jaunos merginos galvoja, kad jų odos būklė niekuomet nepasikeis. Daugelis jaunų moterų mano, jog atidžiau odą prižiūrėti reikia tik nuo 30-35 metų. Visgi, veido oda reikėtų rūpintis nuo kuo ankstyvesnio amžiaus, kad ateityje netektų skirti dvigubai ar net trigubai daugiau lėšų ir pastangų odos priežiūrai.
2. Dėl žinių stokos žmonės įsigyja sau netinkamas, bet gerai išreklamuotas masinės produkcijos kosmetikos priemones. Daugeliui vis dar trūksta žinių apie odos priežiūrą – žmonės nesupranta, kokias priemones ir kokia eilės tvarka reikia naudoti, taip pat pasiduoda reklamos įtakai ir įsigyja prastos sudėties produkciją, kuri niekuo nepadeda odai arba netgi kenkia. Nereikėtų patiems namuose eksperimentuoti su įvairia kosmetika, šiuo klausimu reikėtų pasitarti su odos priežiūros specialistais.
3. Oda prižiūrima pagal jos tipą, o ne pagal tuometinę būklę. Dažnai nutinka taip, kad žmogus susižino savo odos tipą, pavyzdžiui – riebus, ir pagal tai renkasi visas priežiūrai būtinas priemones, o pasirodo, kad jo odos būklė būna išsausėjusi (nors oda linkusi į riebalavimąsi) ir reikia kitokių priemonių, skirtų sausai, o ne riebiai odai.
Kaip odą veikia skirtingos oro sąlygos
Dėl saulės trūkumo šaltuoju metu organizmas gamina mažiau vitamino D, kuris yra itin svarbus odos atsinaujinimo procesui. Kuo greičiau atsinaujina odos ląstelės, tuo gražesnę ir sveikesnę odą turime, todėl žiemos metu pravartu vartoti papildus su vitaminu D.
„Per žiemą (kad ir kokia ji bebūtų) šaltis, žvarbus vėjas, kondicionieriai, pažeidžia hidrolipidine odos plėvelę, dėl to ji prasčiau sulaiko drėgmę, pernelyg išsausėja, papilkėja, pradeda pleiskanoti, tampa neatspari aplinkos poveikiui ir infekcijoms“, – įspėja kosmetologė.
Po šaltojo periodo, pavasarį itin svarbu pasirūpinti, kad oda neišdžiūtų, būtų nuolat drėkinama. Specialistė pataria, kad odą derėtų palepinti procedūromis arba priemonėmis su vitaminu C, taip pat dažniau naudoti drėkinančias veido kaukes, bei apsilankyti pas kosmetologą, kuris atliks veido valymą – pašalins per žiemą susikaupusį negyvų ląstelių sluoksnį.
Moters amžiaus rodiklis – dekoltė zona
Kosmetologė pabrėžia, kad moters amžių išduoda du dalykai – jos rankos ir dekoltė zona, t. y. kaklas ir tolimesnis odos plotas nuo jo iki krūtinės.
„Dekoltė srities oda yra labai plona ir jautri, čia nėra riebalinių liaukų, dėl to greičiau formuojasi smulkios raukšlytės“, – akcentuoja kosmetikė.
Šiai kūno daliai būtina tokia pat kruopšti priežiūra ir su tomis pačiomis priemonėmis kaip ir veido sričiai, jeigu norima ilgiau atrodyti jaunai.
Geriausias odos draugas – vanduo
Dažniausiai oda išsausėja dėl vandens trūkumo, tad itin svarbu vartoti pakankamai vandens. Nepriklausomai nuo odos tipo, ji išsausėti gali visiems.
„Jei jūsų oda yra riebi, tačiau tuo pačiu ji lupasi, pleiskanoja ir panašiai, tai – signalas, kad reikėtų ją drėkinti stipriais drėkinamasis kremais, kurių pagrindas yra vanduo ir jokiais būdais ne aliejais. Aliejai tik dar labiau pablogins situaciją, nes turėdami stambią molekulinę masę, jie lieka ant odos paviršiaus, paskui nuslenka į porų žiotis, jas užkemša ir dėl to formuojasi komedonai, o oda gali riebaluotis dar labiau“, – pabrėžia vandens svarbą odos priežiūros specialistė.
Kasdieninė priežiūra, kad oda būtų sveika
Laiko odos priežiūrai kasdien skirti nereikia labai daug, o rezultatas tikrai džiugins. Užtenka apie poros minučių ryte ir tiek pat laiko vakare, kuomet nuprausite veidą, nuvalysite toniku, patepsite kremu ir veido serumu. Kartais derėtų naudoti veido kaukes, kurias galima užsitepti ir palaikyti ant veido prausiantis duše, gaminant valgyti ar skaitant knygą.
Nemažai moterų kasdien naudoja makiažą. Dažnai jaunos moterys teikia pirmenybę žemesnei kainai ir tik tuomet kreipia dėmesį į produkto kokybę, todėl šitaip stipriai sugadina savo veido odą. Visgi, jeigu dekoratyvinė kosmetika pasirenkama atsakingai, kreipiant dėmesį daugiausia į sudėtį, tai makiažo priemonės gali ir apsaugoti odą nuo kenksmingų aplinkos veiksnių: dulkių, UV saulės spindulių, išsausėjimo. Geros ir kokybiškos dekoratyvinės kosmetikos priemonės taip pat gali net ir drėkinti, ir maitinti odą.
Visgi daugelio lietuvių odos tipas yra mišrus ir dehidruotas, t. y. trūksta vandens, tad kosmetikos priemones reikėtų rinktis atsižvelgus į šiuos veiksnius, bei nepamiršti pasikonsultuoti su specialistu.
Daugiau sužinoti apie odos priežiūrą bei paklausti rūpimų klausimų galite pas kosmetologę Miglę, paspaudę šią nuorodą:
https://www.instagram.com/migle_kava/
Straipsnio autorė: Laima Brazauskaitė.
Komentarai