Autogeninė treniruotė

Autogeninė treniruotė

Kasdieniame gyvenime mums netrūksta streso, dėl kurio gali pašlyti fizinė ir emocinė sveikata. Prieš egzaminus arba pirmąją darbo dieną tikriausiai visi jaučia nerimą, ir atiduotų bet ką, kad šio nemalonaus pojūčio būtų galima išvengti. Baimė ir įtampa sukelia daugybę įvairių negalavimų – silpnumą, galvos svaigimą, širdies ritmo sutrikimus, nemigą... Šiandieniniam žmogui kaip niekad svarbu mokėti atsipalaiduoti, ir būtų labai šaunu, jei tai pavyktų padaryti bet kokiomis aplinkybėmis.

Vieni išsigelbėjimo ieško vartodami alkoholį, kiti kreipiasi į psichologus. Vis dėlto padėti galite ir patys sau – tai, beje, nieko nekainuos ir nepadarys jokios žalos.

Vienas iš žinomiausių relaksacijos būdų yra autogeninė treniruotė, arba savitaiga. Šio metodo kūrėju laikomas Johannesas Schultzas, pastebėjęs, kad hipnozės efektas geresnis, jei pacientas pats sau kartoja žodines formules. Vis dėlto šaknys siekia daug senesnius laikus – panašūs būdai buvo naudojami Rytų kultūrose praktikuojant jogą ir meditaciją.

Kuo šis metodas įdomus? Galima mintimis paveikti bet kurį vidaus organą, kūno temperatūrą, sumažinti jautrumą skausmui, pasveikti nuo įvairių ligų arba sušvelninti jų simptomus. Be abejo, atsipalaiduoti taip pat. Trumpai tariant, žmogus pats sau yra gydytojas, tačiau jeigu nori pasiekti tokio „profesionalumo“, reikia treniruotis.

Kuo tai naudinga? Ilgos treniruotės duoda rezultatų: žmogus jaučiasi galintis kontroliuoti savo gyvenimą, ima pozityviau save vertinti, tampa ne toks imlus stresui, jaučia mažiau nerimo. Jis pailsi tarytum miegodamas, tačiau išlieka budrus.

Seanso metu žmogus arba guli, arba sėdi. Gulėti reikėtų patogiai, ištiesus kojas ir šalia delnais į viršų pasidėjus rankas. Sėdėti galima arba vežiko poza (tarkim, ant kėdės: rankos ant kojų, šios sulenktos per kelius, kaklas vienoje linijoje su kūnu), arba pusiau sėdomis (nugarai reikalinga tvirta atrama, tad atsilošus sėdima kėdėje arba fotelyje. Rankos ant kelių, kojos remiasi į grindis visu padu, tarp jų paliekamas bent 30 cm tarpas).

2 psl. »

Komentarai (8)

sigitas 2018-12-16 00:44
Aš tai netyčia,nežinodamas atlikau 1983-1984 metais.
Šiuos veismu išmokus įmanoma išvalyti kraujagisles
nuo trombu.Ir tai ne mistika.Taip pat galima medituoti
rementis,sukoncetravu minti religine tematika.
Medituojant negalima isitempti,tai daroma
atsipalaidavus.Pirmas veiksmas išmok atsipalaiduoti.
Ir tiktai po šio veiksmo lengvai sukoncentruok mintį
ir ja nukreip norima likme.
Bet svarbiausia,išmot atsipalaiduoti ir tapti
svajotoju o mintis,mintis tave pati nuneš į šį
pasauli.


Paulius 2012-12-30 19:44
Gal kas zinot kur butu galima lankyti autogenines treniruotes kursus, o ne paciam namuose bandyti daryt
Augustinas 2012-09-10 10:35
Dar mane psihologas moke ja daryti atsigulus, mintyse ir uzsimerkus. Sitam bukletelyje apie uzsimerkima nesnekama.
Augustinas 2012-09-10 10:24
Gerai pamenu kaip psihologas mums sita treniruote pravedinejo grupineje terapijoje. Labai atpalaiduojanti ir raminanti per pora minuciu, na tikrai panasu i meditacija. Tik sitam straipsnyje kazkaiptai sausai.. aprasoma. Verta pasidometi. As labai retai pasinaudoju, bet efektu patenkintas.
živa 2012-02-12 21:57
Man kažkuo panašu į meditaciją
karalius 2012-02-12 21:57
mano drauge bandė autogenines treniruotes. Užtrunka tikrai ne vieną mėnesį, todėl neturintiems kantrybės neverta net pradėti
Kriste 2012-02-12 21:55
Kazkas nerealaus... Jei tikrai imanoma ismokti kontroliuoti savo kuna vien tik mintimis ir zodziais, tai cia tikrai verta demesio.
Mirta 2012-01-03 11:25
Vau, tikrai įdomu. Reikės pabandyti namuose

Ar žinote, kad...

Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto

Kitas faktas