Įaugantys nagai – gana paplitusi problema. Jos esmė tokia: nagas įauga į piršto odą, galima sakyti – įsiręžia į ją, sukeldamas baisų skausmą.
Iš pradžių jaučiamas šioks toks diskomfortas, kuris ramybės neduoda vis labiau. Įaugus nagui, tampa sunku vaikščioti. Atrodytų, anokia čia bėda – nukirpai įaugusį galiuką, ir problema išspręsta. Tačiau iš tiesų viskas yra daug sudėtingiau. Šalinant nagą galima pažeisti odą, o tai reiškia, kad padidėja infekcijos rizika. Kai ji patenka į pirštą, šis patinsta, prasideda uždegimas, jaučiami stiprūs skausmai.
Įaugusių nagų priežastys:
Ankšta ir nepatogi avalynė. Paprastai labiausiai nukenčia kojos nykštys. Reikia pabrėžti, kad su šia problema susiduria abiejų lyčių atstovai – vyrų avalynė toli gražu ne visada būna patogi. Ankšti batai spaudžia pirštus, nagai pradeda augti į odą.
Netaisyklingai kerpami nagai. Daugelis žmonių užapvalina nagus – tai didelė klaida. Kojų nagai neturi primonti ovalo – jie turi būti lygūs su truputį nuapvalintais kraštais. Aptimalus ataugusių nagų ilgis – 1 mm, tačiau vasarą dėl atviros avalynės jie gali būti šiek tiek ilgesni.
Kaip prižiūrėti įaugusius nagus?
Pradinė stadija. Šiuo atveju dar galima susidoroti ir be specialistų pagalbos. Pirmoji užduotis – pakeisti nago augimo kryptį. Reikia atsargiai atitraukti (pakelti) nago kamputį, kad jis būtų virš minkštųjų audinių, ir gerai pagarinti kojas, dar šiek tiek pakelti nagą ir po juo pakišti vatos ar binto tamponą. Pastarasis laikys nagą pakeltą. Geriausia garinti kojas į vandenį įpylus žolelių nuoviro (pavyzdys: šalavijai, kraujažolės, druska, jodas ir arbatmedžių arba levandų aliejai. Toks nuoviras dezinfekuoja ir skatina gijimą). Kartokite tol, kol nagas išaugs virš odos. Nepamirškite keisti tamponų.
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.
Kitas faktas
Komentarai (5)