Būkime sveiki - tiek jauni, tiek seni

Būkime sveiki - tiek jauni, tiek seni

Pagal Maslow piramidę, kuri nusako svarbiausius žmogaus poreikius, galime teigti, kad svarbiausias žmogaus gyvenime veiksnys yra jo sveikata. Mat būtent Maslow piramidės apačioje įsipaišę fiziologiniai poreikiai, tokie kaip kvėpavimas, maistas, sveikata (sveiki dantys, organizmas, savijauta).

Tai pats svarbiausias žmogaus poreikis – nesvarbu jis jaunas ar vyresnio amžiaus. Kiek aukščiau šioje piramidėje dėliojasi tokie punktai kaip saugumo pojūtis, socialiniai, pagarbos bei saviraiškos poreikiai.

Pažvelkime į labiau vargstančius žmones. Jie džiaugiasi gaudami maisto ar gebėdami pragyventi. O dabar pažvelkime į kitą socialinį sluoksnį - turtinguosius. Jų fiziologiniai, saugumo ir kiti poreikiai patenkinti. Jiems užtenka tam pinigų. Štai todėl jiems rūpi aukštesni Maslow piramidės dariniai. Turtingam žmogui suskaudo dantį? Reikia taisyti dantis, plombuoti, implantuoti, gydyti? Jiems tai tik kelių dienų problema, nes tai nedidelis vargas, kurį sutvarkys gydytojai profesionalai. Pasiturintys žmonės lengviau susidoroja su fiziologiniais poreikiais, nes turi tam išteklių. Be to žmogaus organizmas taip jau sudarytas, kad kai žmogui yra gerai, tai jam darosi to per maža ir jis siekia daugiau. Tad patenkinus vieną Maslow piramidės dalį, jis eina prie kitos. Ir vėl gi tai būdinga tieks vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonėms.

Ir visgi – kaip patenkinti pirmąją Maslow piramidės pakopą? Kaip būti sveikiems ir laimingiems? Kaip turėti gražius dantis, šypseną ir džiaugtis gyvenimu? Štai keletas patarimų kaip būti sveikiems ir laimingiems:

• Išsimiegokite. Per parą žmogui reikia aštuonių valandų miego.
• Saikingai sportuokite.
• Valgykite vaisius ir daržoves.
• Kasdien gerkite švarų vandenį.
• Saugokite savo odą. Žiemą nuo didelių nušalimų, o vasarą nuo kaitrių saulės spindulių.
• Būkite optimistais.
• Profilaktiškai lankykitės pas gydytojus.

Patikrinkime ir šiek tiek faktinių skaičių. Statistikos departamento duomenys rodo, jog 2004 metais ligoninėse gydytų ligonių skaičius skaičius siekė 798 741 asmenis. O 2012 metais šis skaičius siekė 757 605 asmenis. Galime matyti, kad ligonių skaičius mažesnis, tačiau vis dar išlieka gana didelis. Žinoma reiktų nagrinėti atskirus atvejus – ar pacientai į ligonines guldomi dėl fizinių traumų, ligų, senatvinių problemų ar kitų atvejų. Ligonių skaičius išties didelis, tačiau nepamirškime, kad tai galime sumažinti pradėdami nuo savęs. Rūpindamiesi savo sveikata.

Ne visi turime idealią sveikatą. Kažkam skauda dantį, kažkas turi fizinę traumą, migreną, odos problemų... Be tinkamos savo priežiūros, dar turime išeitį. Jei organizmas nusilpęs ar yra sutrikimų, tai galime pasidžiaugti šiuolaikine medicina. Ji taip ištobulėjo, kad šių dienų sveikatos sutrikimai yra išgydomi.

Kaip antai net netekus vieno ar kelių dantų, galima kreiptis į odontologijos specialistus ir jums bus pasiūlyta paslauga – dantų implantai Vilniuje, medicinos klinikoje. Tad nepamirškite prižiūrėti savo dantų, jog būtų apsieinama ir be to, net jei dantų implantacija yra dantų sutvarkymas visam gyvenimui. Juk visada norime būti sveiki, o pinigus mieliau leisti laisvalaikiui ir pramogoms, o ne gydymui.

Tad prisiminkime, kad sveikas žmogus gali būti tiek senas, tiek jaunas. Tačiau labai svarbu save prižiūrėti, tausoti, apsilankyti pas gydytojus profilaktiškai. Būkime sveiki ir laimingi!

Komentarai (4)

-- 2014-02-25 11:23
kasdien valgau daug vaisiu
Jis 2014-02-24 14:09
Aš tai teigiamai vertinu straipsnį. Implantai ten tik pabaigoje paminėti. Be to man pačiam pagal amžių aktualūs šie dalykai, nes būtent turiu vieną implantą. O visi tie naudingi patarimai, tai man asmeniškai irgi labai svarbūs. O kad būdamas jaunas, būčiau turėjęs proto savęs tausoti.
Nuomone 2014-02-24 14:05
straipsnis reklamuoja implantus.
linas 2014-02-24 14:00
geras straipsnis

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas