Česnakas – natūrali ir daugeliui tikrai prieinama priemonė, padedanti apsaugoti savo organizmą nuo daugelio problemų. Štai kelios jų savybės, kurias naudinga žinoti.
Apsauga nuo infekcijų. Česnakai nuo seno vartojami kaip priemonė nuo įvairių infekcijų. Jų veikliosios medžiagos (dialil-sulfidai) kartais suardo bakterijų sieneles geriau nei kai kurie antibiotikai.
Česnakų ekstraktas padeda kovoti su stafilokokais, dizenterijos, difterijos ir kai kurių kitų ligų sukėlėjais. Tai taip pat efektyvi pagalba kovojant su virusais (kitaip tariant, česnakai gali padėti tiek nuo paprasčiausio peršalimo, tiek nuo daug rimtesnių problemų).
Imunitetas. Česnakai suaktyvina imuninę sistemą. Dėl specifinio sudėtyje esančio baltymo šis produktas stimuliuoja antikūnų, saugančių organizmą nuo išorinių ir vidinių priešų, gamybą.
Cukrinis diabetas. Atliekant bandymus su gyvūnais, pastebėta, kad česnakai užkerta kelią cukrinio diabeto vystymuisi. Nustatyta, kad česnakas veikia insulino aktyvumą, o ne tiesiog sumažina cukraus lygį kraujyje.
Širdies ir kraujagyslių ligos. Česnakai mažina kraujospūdį, trigliceridų lygį, išplečia kraujagysles ir gerina kraujo cirkuliaciją, užkerta kelią širdies problemoms. Taip pat jie skystina kraują ir neleidžia susidaryti trombams (tai leidžia išvengti infarkto ir insulto).
Vėžys. Česnakai pasižymi labai stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, gerina organizmo gebėjimą pasipriešinti vėžiui. Kai kurie tyrimai rodo, kad jie ne tik užkerta kelią ligai, bet ir lėtina jos vystymąsi.
Potencija. Česnakai padeda išsaugoti vyriškumą (tikėtina, kad taip yra dėl anksčiau jau minėtos priežasties, t.y. dėl to, kad česnakai išplečia kraujagysles, arba dėl kai kurių aktyviųjų komponentų poveikio).
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai (1)