Tarptautinės diabeto federacijos duomenimis pasaulyje nuo diabeto kenčia daugiau nei keturi šimtai milijonų žmonių, o dar labiau stebina, jog kas antras sergantys apie šią ligą nežino. Šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“ aiškinsimės, kaip užkirsti kelią šiai klastingai ligai.
Nors apie cukrinį diabetą girdime nemažai, išgirdus diagnozę kyla daugiau klausimų nei atsakymų. Laidos pašnekovė, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos Endokrinologijos centro ir skyriaus vadovė, gydytoja docentė Žydrūnė Visockienė šį terminą apibrėžia paprastai: „Cukrinis diabetas suprantamas, kaip liga, kurios metu padidėja gliukozės kiekis kraujyje. Taip šią ligą supranta daugelis žmonių ir tai yra tiesa. Tačiau cukrinio diabeto negalime apibūdinti vien tik gliukozės padidėjimu. Tai apima ir širdies ligas, arterijų hipertenziją, lipidų apykaitos sutrikimus, ne vien tik gliukozės kiekio padidėjimą. Todėl šiuolaikinis požiūris į diabetą yra kaip į simptomų kompleksą, kurie gali lemti įvairias komplikacijas“.
Sergant cukriniu diabetu, žmogaus širdis taip pat atsiduria dideliame pavojuje: „Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje tampa pamatiniu kriterijumi, kuriam be galo didelį dėmesį skiria ir kardiologai“, - teigia kitas laidos pašnekovas, Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos vadovas, gydytojas kardiologas, Lietuvos kardiologų draugijos valdybos narys, profesorius Raimondas Kubilius. Pasak kardiologų, mirtingumas nuo širdies kraujagyslių ligų Lietuvoje vis dar išlieka pats didžiausias, todėl labai svarbu, kad pacientas, sergantis antrojo tipo cukriniu diabetu, gautų ypatingą priežiūrą.
Kaip susigyventi su cukriniu diabetu ir padėti organizmui išlikti sveikam? Žiūrėkite jau šį šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“, nauju, patogesniu laiku – 9:30 val. tik per žiūrimiausią TV3 televiziją! Susitikime pakalbėti apie tai, kas rūpi!
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai