Nors dantų problemos ir skausmai yra itin nemalonūs pojūčiai, specialistai pastebi, jog žmonės neretai delsia ieškoti pagalbos. Tokios baimės gali būti atsiradusios dėl nemalonių patirčių ar potyrių odontologo kabinete. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ kalbėsime apie nepagrįstas baimes ir apie šiuolaikinių specialistų gausą.
Laidos pašnekovė, Kauno „Kardiolitos klinikų“ Odontologijos klinikos gydytoja odontologė ortopedė Ingrida Znamenskienė, teigia, jog dantų skausmo priežasčių gali būti labai daug ir pačių įvairiausių: „Pacientui dažnu atveju labai sunku įvertinti ir atskirti, ar tai yra danties skausmas, ar tai yra dantį juosiančių audinių skausmas. Norint tai įvertinti visada rekomenduojame kreiptis pas specialistą, kuris yra kompetentingas ir gali nustatyti skausmo priežastį. O skausmo priežasčių iš tiesų būna įvairių. Labai paprasta ir aišku, kai pacientas atvyksta su jaučiamu danties defektu, pavyzdžiui, iškritusi plomba, nuskilęs ar nulūžęs dantis, skausmingos dantenos, tačiau gali pasitaikyti ir tokių priežasčių, kurios ne iš karto yra aiškios ir nustatomos“.
Viena iš problemų, kuri yra gana dažnai ignoruojama – parodontozės pradžia. Dantų higiena vis dar yra labai opus klausimas: „Visi pacientai, tikiu, kad valo dantis, bet įvertinę šios dienos situaciją mes matome, kad dantų valymas yra nepakankamas, pacientai nekreipia dėmesio į kraujuojančias dantenas ir daugeliu atveju pas mus atvyksta jau su atsiradusiu dantenų uždegimu. Blogiausias šios situacijos scenarijus yra kaulo tirpimas, didelių tarpdančių atsiradimas, o vėliau ir dantų netekimas“ – teigia pašnekovė.
Kaip išvengti dantų problemų ir ką daryti joms atsiradus? Žiūrėkite jau šį šeštadienį, 9 val. 30 min, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai