Mes dažnai daug labiau rūpinamės, kiek kilogramų pavyks numesti, nei tuo, kokios bus griežtos dietos pasekmės. Juk jeigu grikių dieta gali padėti numesti 5 kg per savaitę, o monodieta – net 6, dėl pasirinkimo dažniausiai net klausimas nekyla... O vis dėlto... Kuo baigiasi bandymai per trumpą laiką atsikratyti kuo daugiau svorio?
Nukenčia virškinimo traktas. Tikriausiai pastebėjote, kad laikantis griežtos dietos atsiranda tokių problemų: vidurių pūtimas, sunkumas skrandyje, vidurių užkietėjimas. „Alkanos dienos“ neretai priveda prie pankreatito ir gastrito. Jei skandis negauna maisto, jam tenka virškinti... savo gleivinę.
Sulėtėja medžiagų apykaita. Štai kas gresia smarkiai apribojus suvartojamų kalorijų kiekius. Dietologų teigimu, „normalus“ lieknėjimas (taip, kad organizmas nieko nepajustų) – tai kai numetama iki 1 kg per mėnesį.
Dingsta energija. Laikantis griežtos dietos apleidžia jėgos, sugenda nuotaika. Taip pat apima vangumas, depresija, apatija, ima kankinti galvos skausmai, greitas nuovargis, nemiga ir kitos problemos.
„Neveikia“ smegenys. Visiškai atsisakius angliavandenių, smegenys ima „badauti“, tad susikaupti būna daug sunkiau.
Nukenčia išvaizda. Paradoksas: dietų dažniausiai laikomasi tam, kad būtų galima pagražinti figūrą. Tačiau griežtos dietos pasekmės – tai nukarusi oda, raukšlės, trupantys nagai ir slenkantys plaukai.
Greitas svorio augimas. Vadinamasis „jojo“ efektas puikiai žinomas visiems, mėgstantiems pakankinti savo organizmą. Greitai numesti kilogramai greitai sugrįžta... Ir su kaupu.
Atminkite – greitų dietų „teigiamas“ rezultatas yra trumpalaikis. Puikios figūros ir savijautos paslaptis labai paprasta: taisyklinga mityba ir fizinis aktyvumas.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai