Turbūt jau seniai visiems žinoma, kad universalių dietų norintiems numesti svorio nebūna. Naujus tyrimus atlikę mokslininkai mano, kad rado šios problemos sprendimo raktą. Tokią išvadą padarė Erikas Bergas, knygos „7 riebalų deginimo principai“, autorius. Jis pažymi, kad svorio augimui didžiausią įtaką turi ne genetika, o hormonų poveikis – būtent jie yra atsakingi už metabolizmo procesus. Tie žmonės, kurie gali kontroliuoti hormonus, valdo metabolizmą ir netenka svorio.
Nuo hormonų priklauso absoliučiai viso mūsų organizmo veikla, mūsų nuotaikos, ūgis, vystymasis ir, žinoma, medžiagų apykaita. Savo knygoje šis dietologas aprašo įvairių moterų figūrų tipų metabolizmo ypatumus, pavyzdžiui: „obuolio“ figūros tipo moterys papildomus kilogramus kaupia vidurinėje kūno dalyje. „Kriaušės“ tipo dailiosios lyties atstovės pilnėja per klubus. Stačiakampė figūra pasižymi daugiau ar mažiau tolygiu riebalų pasiskirstymu ant talijos, klubų, rankų ir pečių. Bergesas sieja figūros tipą su psichinėmis ypatybėmis.
Pavyzdžiui, „obuolio“ tipo moterims riebalai kaupiasi dėl padidėjusio streso hormono lygio. Tokio sudėjimo moterys jaučia didelę silpnybę šokoladui. Joms galima pasiūlyti šokolado monodietą. Toms, kurioms riebalai kaupiasi klubų ir pilvo srityje, dietologas nerekomenduoja vartoti pieno produktų, fitoestrogenų šaltinių. Būtent estrogenų perteklius ir skatina riebalų kaupimąsi apatinėje kūno dalyje.
Moterims, kurių svoris tolygiai auga visose kūno dalyse, Bergesas siūlo pasitikrinti skydliaukę. Ši liauka gamina tiroksiną. Hormonas kontroliuoja, kokiu greičiu ląstelės degina „degalus“, kuriuos gauname su maistu. Sutrikus skydliaukės veiklai, pakinta ir plaukų bei nagų būklė – jie tampa neišvaizdūs ir trapūs. Tokiu atveju reikia atsisakyti produktų, su kuriais energijos gauname daug ir greitai.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai (1)