Kaip išsaugoti mikroflorą?
Kad suprastume, kaip pakoreguoti įprastinės floros sudėtį, reikia žinoti, kaip ją išsaugoti šiuolaikinio gyvenimo sąlygomis.
Pradėkime nuo mažų vaikų: kas formuoja naujagimių mikroflorą? Vaikas pirmą kartą susiduria su mikrobais tada, kai slenka gimdymo kanalu. Todėl labai svarbu, kad mamos gimdymo takuose ir ant krūtinės būtų tik normali ir įprastinė mikroflora.
Kitas labai svarbus veiksnys yra vaiko mitybos tipas. Geriausia, kad mama savo atžalą maitintų krūtimi, nes jos piene yra medžiagų, padedančių vystytis normaliai žmogaus mikroflorai. Perėjimas prie mišrios mitybos keičia mikrofloros sudėtį, todėl svarbu, kad šiuo periodu vaikas gautų ir mamos pieno, o perėjimas prie dirbtinio maitinimo būtų laipsniškas ir tolygus.
Vaiko mikroflorą taip pat veikia įvairios stresinės situacijos – pirmas apsilankymas vaikų darželyje, mokykloje ir pan. Tačiau didžiausią žalą mikroflorai daro vaistiniai preparatai, o ypač – antibiotikai. Antibiotikai yra skirti sunaikinti ligos sukėlėjus, tačiau tuo pačiu naikina ir gerąsias bakterijas. Normalios mikrofloros disbalansas nepraeina be pasekmių – į žarnyną gali pakliūti kitų ligų sukėlėjų, prasideda disbakteriozė. Gaila, tačiau antibiotikų atsisakyti galima ne visada. Kartais tiesiog nelieka kitos išeities, tad dabar jau kalbama apie tai, kokių priemonių reikia imtis, kad pagrindinės ligos gydymo etapu disbakteriozė vis dėlto neišsivystytų.
Disbakteriozės profilaktikos priemonės
Visų pirma, reikia normalizuoti nėščiosios mikroflorą. Toliau – normalizuoti mitybą, racioną. Šios tiesos lyg ir visiems gerai žinomos, puikiai suprantamos, tačiau išanalizavus savo meniu, galima pastebėti, kad elementarios taisyklingos mitybos taisyklės vis dėlto pažeidžiamos, todėl dar kartą pasikartosime: maitinimo krūtimi nauda nėra išsigalvojimas. Vyresniems vaikams ir suaugusiesiems reikėtų riboti suvartojamų saldumynų kiekį, vartoti pakankamai rūgštaus pieno produktų, taip pat daržovių ir vaisių, kuriuose būtų daug maistinių skaidulų. Jos žarnyno mikroorganizmams yra ir maistas, ir svarbi sąlyga daugintis.
Komentarai