Į klausimą, ar druska naudinga, ar žalinga, vienareikšmio atsakymo nėra. Vieni tikina, kad druska, kaip ir cukrus, – tai „baltoji mirtis“. Kitos teorijos šalininkai tvirtina, kad ji gyvybiškai svarbi mūsų organizmui.
O štai dėl ko sutinka dauguma: per dieną normalu suvartoti nuo 0,5 iki 10 g druskos. Daugiau kaip 15 g per parą organizmui pakenks. Kaip ir kodėl? Esmė ta, kad druska tiesiogiai dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose. Per didelis jos kiekis sulaiko organizme skysčius, todėl atsiranda patinimų, sutrinka medžiagų apykaita ir vidaus organų veikla. Jei turite problemų su inkstais, sergate diabetu arba kenčiate dėl per aukšto kraujospūdžio, druskos jums reikėtų vartoti kap galima mažiau.
Jei įpratote persūdyti maistą ir be druskos nebeįsivaizduojate savo gyvenimo, pamėginkite dalį jos pakeisti natūraliais prieskoniais. Karis, ciberžolės, bazilikai, kalendra, raudonėliai, muskatų riešutai ir t.t. suteiks jūsų patiekalams egzotišką skonį ir sumažins druskos poreikį.
Tačiau lygiai taip pat nėra labai naudingas ir per daug prėskas ir visiškai nesūdytas maistas. Druska – tai naudingų mikroelementų šaltinis (įskaitant ir natrį, būtiną raumenims ir pasižymintį kraujagysles plečiančiu poveikiu).
Visiškas druskos atsisakymas sparčiai sumažins kalcio atsargas, todėl nukentės nagai, plaukai ir kaulai. Druskos trūkumas gali būti mieguistumo, greito nuovargio ir apatijos priežastimi.
Pasvėrus „už“ ir „prieš“, tampa aišku, kad šiuo, kaip ir visais kitais atvejais, svarbiausia saikas. Rinkitės „aukso vidurį“, ir niekada nesuklysite.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai