Prasidėjus saulėtajam metų laikui vis garsiau prabylama apie UVA ir UVB spindulių daromą žalą odai. Jei mėgstate leisti laiką lauke ir mėgautis saulės voniomis, dermatologai primygtinai siūlo naudoti SPF apsaugą. Tačiau ar žinote, kaip naudoti apsauginį kremą nuo saulės, kad jis būtų išties veiksmingas?
Ultravioletiniai spinduliai kenkia odai
Saulė skleidžia dviejų rūšių kenksmingus ultravioletinius spindulius. UVA spinduliai prasiskverbia į vidinius odos sluoksnius ir sukelia priešlaikinį odos senėjimą. Tuo tarpu UVB spinduliai veikia išorinį odos sluoksnį ir sukelia odos paraudimus, ir nudegimus, be to, labai prisideda prie odos vėžio išsivystymo.
Apsaugos nuo saulės priemonių sudėtyje yra ingredientų, kurie filtruoja UV spinduliuotę taip, kad pavojingi spinduliai nepasiektų odos. Skirtingos sudėties SPF kremai veikia skirtingai, todėl svarbu išsirinkti tinkamiausią.
Cheminis ar mineralinis?
Cheminiai ir mineraliniai apsauginiai kremai nuo saulės veikia skirtingai.
„Mineralinė apsauga nuo saulės sudaro apsauginį mineralinį sluoksnį, kuris atspindi saulės spindulius ir fiziškai neleidžia jiems prasiskverbti į odą“, – „Everyday health“ portalui pasakojo dermatologė Jennifer L. MacGregor. Mineraliniai SPF kremai išsiskiria natūralia sudėtimi, kuri itin tinka vaikams ir į alergijas linkusiems žmonėms.
Kita vertus, cheminiai apsauginiai kremai nuo saulės praleidžia UV spindulius į odą. Šviesai patekus į odą, apsauginiame kreme esančios cheminės medžiagos sukelia cheminę reakciją, kurios metu UV šviesa virsta šiluma, o šiluma išsklaidoma į aplinką. Taip pat vertėtų įsidėmėti, kad cheminiai apsauginiai kremai nepalieka balto šydo, kurio naudojant mineralinį kremą išvengti sudėtinga.
Dviejų pirštų taisyklė
Jei norite, kad kremas nuo saulės apsaugotų jūsų odą, vertėtų laikytis dviejų pirštų taisyklės.
Dviejų pirštų metodas yra paprastas ir patikimas būdas, kuris garantuos, kad naudojate pakankamą kiekį apsauginio kremo nuo saulės.
Taikant šį metodą pirmiausia reikia tepti dvi linijas kremo nuo saulės tiesiai ant rodomojo ir viduriniojo pirštų. Būtent tokiu SPF kremo kiekiu rekomenduojama patepti veidą ir kaklą norint gauti maksimalią apsaugą nuo kenksmingų UV spindulių.
Patepę veidą ir kaklą apsauginiu kremu, nepamirškite patepti ir kitas atviras kūno dalis – rankas, kojas ir t.t. SPF apsaugą rekomenduojama pakartotinai tepti kas 2 valandas.
Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.
Kitas faktas
Komentarai