Dviračiai – šiltojo sezono atributas

Dviračiai – šiltojo sezono atributas

Atšilo orai, bunda gamta, o kartu su pavasarinėmis permainomis didėja ir noras kuo daugiau judėti bei būti gamtoje. Todėl kas tik gali traukia savo dviračius arba perka naujus. Šiais laikais įsigyti naują dviratį nėra jokių problemų – jie parduodami ir specializuotose dviračių parduotuvėse, ir prekybos centruose, ir turguje. Tad gerą ir kokybišką dviratį galite išsirinkti bet kurioje minėtoje vietoje, dviračių kainos visur yra panašios – jos priklauso nuo gamintojo ir dviračio kokybės. Skirsis tik suteikiamų konsultacijų ir patarimų kokybė, juk profesionalus dviratininkas viską paaiškinti sugebės daug aiškiau ir išsamiau, nei tiesiog dviračių pardavėjas.

Rinkdamiesi dviratį, pardavėjui ar konsultantui turėtumėte paaiškinti, kur tuo dviračiu dažniausiai važinėsite – mieste, kur yra pažymėti specialūs dviračių takai, ar už miesto, kur nėra įrengtų takų, gal planuojate važinėti žvyrkeliu ar miško takeliais. Pagal tai reikėtų pasirinkti tinkamo stiliaus dviratį. Žinoma, dažniausiai žmonės nori tokių dviračių, su kuriais galėtų važinėti visur. Tokiais atvejais galima rinktis universalius, skirtus naudoti tiek gamtoje, tiek ir ant asfalto. Anksčiau labai populiarūs buvo kalnų dviračiai. Nors dažnas pirkėjas ir suglumdavo dėl tokio pavadinimo – juk kalnais važinėti nė neketino. Tačiau tai tiesiog turistiniai dviračiai su sumažintu rėmu ir grubaus protektoriaus ratais, taip pat be purvasaugių. Kita dviračių rūšis – miesto dviračiai – išsiskiria savo dideliais ratais, turi purvasaugius, bagažinę, apšvietimo įrangą. Vis dėlto populiariausi yra hibridiniai dviračiai. Jų ratai ir rėmas gaminami kaip ir miesto dviračio, o stabdymo mechanizmas ir pavarų perjungimas – kaip kalnų dviračio. Kad dviračiu būtų patogu važiuoti, jo rėmas turi atitikti žmogaus ūgį. Priešingu atveju, važiuojant gali pradėti tirpti rankos ar kojos, taip pat skaudėti nugarą.

Įsigijus dviratį, jį būtina tinkami prižiūrėti. Net jeigu juo nevažinėjate ir jo dalys nesidėvi, vis tiek aplinkos veiksniai jas veikia neigiamai. Pavyzdžiui, esant žemai temperatūrai, stabdžių diskus, stipinus, grandinę gali pažeisti korozija, o padangos gali prarasti savo teigiamas savybes ir suskilti. Balkone laikomą dviratį reikėtų uždengti, nesvarbu ar šiltu, ar šaltu metų laiku.

Ypač didelį dėmesį reikia kreipti į dviračio grandinę. Turėtumėte prižiūrėti, kad ji visuomet būtų švari ir neapsivėlusi smėliu ar tepalu. Ją reikėtų periodiškai nuplauti ir sutepti specialiu grandinės tepalu. Vėlgi ypač kruopščiai šią dviračio detalę turėtumėte prižiūrėti tais atvejais, kai savo dviratį laikote balkone.

Visada atidžiai savo dviratį apžiūrėkite po žiemos ir tinkamai paruoškite prasidedančiam dviračių sezonui. Patikrinkite ratus, ar jie tiesūs, nekliba, nuvalykite ratlankius, galbūt reikėtų sutepti ratų guolius. Patikrinkite, ar gerai sukasi dviračio pedalai. Taip pat gali tekti sureguliuoti dviračio pavaras ir stabdžių kaladėles. Nepatingėkite pagalbos kreiptis ir į profesionalius dviračių meistrus.

 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas