Elektroninės cigaretės šiuo metu, kaip niekada populiarios. Jas išbandyti ir naudoti labiausiai linkę jauni žmonės ar netgi moksleiviai. Deja, mokslininkai apie tokį įprotį nieko gero pasakyti negali, o manantieji, kad elektroninių cigarečių naudojimas yra mažiau kenksmingas už įprastų cigarečių rūkymą, turėtų suklusti.
Per mažai tyrimų
Didžiausia problema susijusi su elektroninių cigarečių poveikiu sveikatai yra ta, jog vis dar trūksta ilgalaikių tyrimų, kuriais būtų nustatytas tikrasis tokių cigarečių poveikis sveikatai. Neretai rūkantieji aklai pasikliauja reklama, kuri teigia, kad garinimas yra sveikiau už rūkymą ir nepasidomi tikraisiais faktais bei statistika. Tiesa yra tokia, kad nei rūkymas, nei garinimas neatneša jokios naudos sveikatai, veikiau priešingai – daugiau ar mažiau jai kenkia.
Elektroninių cigarečių žala
Nors ilgalaikiai garinimo padariniai nėra žinomi, tačiau jau ryškėja keletas didžiausių pavojų sveikatai:
Nauja mada
Labiausiai gydytojus neramina faktas, jog elektroninių cigarečių naudojimas vis labiau suvilioja prieš tai net nerūkiusius žmones ir plinta tarsi nauja mada, kurią nori sekti kiekvienas jaunas žmogus. Be to, elektroninės cigaretės itin populiarios vaikų ir paauglių tarpe, kuriems nikotino skysčiai gali padaryti daugiausia žalos.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą
Kitas faktas
Komentarai