Sveikata yra vienas iš svarbiausių elementų, užtikrinančių pilnavertį gyvenimą. Įsibėgėjęs gyvenimo ritmas verčia ignoruoti kai kuriuos sutrikimus, pavyzdžiui nugaros skausmą, sąnarių skausmus. Kitų sutrikimų galime iš viso nejausti. Laidos „Sveikata.lt“ komanda dalinasi patarimais, kurie padės jums išvengti sveikatos sutrikimų ir palaikyti harmoningą organizmo veiklą.
Tai, jog mūsų gyvenimo ritmas yra labai kenksmingas mūsų organizmui, girdime dažnai. Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Dalia Vosylienė pasakoja, su kokiomis ligomis šiuolaikinis žmogus susiduria dažniausiai. „Šiuolaikinis žmogus labai dažnai nejaučia gyvenimo pilnatvės vien dėl to, jog susiduria su sveikatos sutrikimais. Dažniausiai pasitaikančios ligos yra reumatinės, kraujagyslių ir širdies, ginekologinės, urologinės, kvėpavimo sistemos. Taip pat dažną kamuoja sąnarių uždegimai, nugaros skausmai. Ligų priežastys gali būti labai įvairios – genetika, gamtos užterštumas, prasta mitybą, mažas judėjimas, stresinės situacijos“.
Daugumos ligas sukeliančių priežasčių išvengti negalime, todėl gydytoja pataria šias problemas gydyti kompleksiškai, nes tik tuomet galima pasiekti visišką organizmo balansą. „Tokiose situacijose efektyviausią pagalbą galima gauti iš kompleksinio kurortologinio gydymo“.
Pateiksime jums efektyviausius gydymo metodus, kurie teigiamai veikia žmogaus organizmą esant vienoms ar kitoms indikacijoms:
Mineralinės vonios. Gydytoja teigia, jog mineralinės vonios procedūros yra itin naudingos tiems, kurie kenčia nuo širdies ir kraujagyslių, kaulų ir raumenų sistemos, periferinės nervų sistemos, lėtinių ginekologinių ligų. Mineralinių vonių būna įvairių, todėl gydytojos teiraujamės, kuo skiriasi mineralinė ir mineralinė aromaterapinė vonios.
Kneipo baseinėliai. Šiai procedūrai yra naudojamas kontrastinis vanduo – šiltas ir šaltas bei akmenėliai ant baseino dugno. Vaikštant nelygiu paviršiumi aktyvinama kraujotaka, galima gydyti pilnapadystę. Kneipo baseinų procedūrą galima taikyti kasdien. Artėja vasara, tad gydytoja teigia, jog pratęsti procedūrą galima ir namuose – vaikštant žole, akmenukais ar žvyru.
Fizioterapija. Gydytoja pasakoja, jog fizioterapija taip pat turėtų būti neatsiejama gydymo dalis. Vertikalios vonios procedūra – tai mankšta mineralizuotame vandenyje, kurio temperatūra yra iki 34 laipsnių. Pagrindinis principas – stuburo tempimas vandenyje įvairiose padėtyse panaudojant specialias priemones ir pratimus.
Hiperbarinė oksigenacija. Šios procedūros metu, kiekviena žmogaus organizmo ląstelė yra įsotinama deguonimi ir tokiu būdu atjauninama. Tai padeda atsipalaiduoti po įtempto darbo, sportinių varžybų, stresinių situacijų. Taip pat pastebimas geras efektas gydant odos susirgimus, esant diabetinėms žaizdoms.
Krioterapija. Kitaip ši procedūra vadinama šalčio terapija. Pasitelkiant skystą azotą, žmogaus kūnas atšaldomas iki -110 laipsnių Celsijaus. Ši procedūra taikoma tiems, kurie skundžiasi nusilpusiu imunitetu, sumažėjusiu organizmo tonusu, stresu, nuolat patiriama įtampa, alerginėmis ligomis, kraujotakos sutrikimais.
Laida „Sveikata.lt“ – kiekvieną šeštadienį, 9:30, per žiūrimiausią televiziją TV3!
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai