Nesvarbu, kokiame „technikos ir progreso“ amžiuje mes gyvename – daugelis iš mūsų kasdien susiduria su mitais ir klaidingais įsitikinimais. Norite būti sveikesni ir gyventi kokybiškiau? Pamirškite šiuos mitus!
1. Būti fiziškai aktyviems yra labai brangu
Tikriausiai ir jūs nors kartais pagalvojate, kad brangu eiti į sporto klubą, brangu pirkti dviratį, treniruoklį ar sportinę aprangą. Vadinasi, būti fiziškai aktyviems neapsimoka. Tik ar tikrai? Juk palaikyti fizinį aktyvumą galima beveik bet kur, ir jokių ypatingų priemonių tam nereikia!
Knygų, produktų, vaikučių nešiojimas – tai geras papildomas fizinis krūvis, kaip ir lipimas laiptais ar paprasčiausias vaikščiojimas. Daugelyje miestų yra parkų, kuriuose patogu pabėgioti, pažaisti ar tiesiog pasivaikščioti greitesniu žingsniu. Ir tai nieko nekainuoja. Fizinis aktyvumas tikrai neapsiriboja sporto salės, baseino ar šokių lankymu.
2. Būti fiziškai aktyviems turime per mažai laiko
Kad jūsų sveikata būtų gera, būti aktyviems pakanka po 30 minučių per dieną, 5 kartus per savaitę. Ir tai tikrai nereiškia, kad aktyvūs turite būti visą tą pusvalandį iš eilės. Padalinkite jį dienai: pavyzdžiui, 10 minučių pasivaikščiojimai 3 kartus per dieną, arba 20 minučių ryte, ir 10 – vakare. Laipiokite laiptais, išlipkite iš troleibuso ar autobuso porą stotelių anksčiau, ir likusį kelią nueikite pėsčiomis. Tai tikrai neatims daug laiko ir jėgų.
3. Vaikai ir taip yra aktyvūs, todėl jų nereikia mokyti būti fiziškai aktyviais
Tyrimai rodo, kad pakankamai aktyvūs yra mažiau nei trečdalis jaunų žmonių. Tai, suprantama, neigiamai veikia visų likusių sveikatą. Šiuolaikiniai vaikai juda vis mažiau – tik nedaugelis važinėjasi dviračiais, išeina pažaisti į lauką, mankštinasi ir pan. Juk daug paprasčiau leisti laiką prie kompiuterio ar televizoriaus, bendrauti su draugais žinutėmis ar internetu.
Vaikystėje ir paauglystėje įgyti įpročiai lydi žmogų ir toliau, todėl labai svarbu mokyti atžalas sveiko gyvenimo būdo principų nuo mažens. Taip užtikrinsite jų sveikatą ir gerą savijautą ateityje.
4. Fizinis aktyvumas nereikalingas vyresniame amžiuje – tik tiems, kurie „pačiame jėgų žydėjime“
Visai ne. Reguliarus fizinis krūvis gerina tiek gyvenimo kokybę, tiek savijautą bet kokio amžiaus žmonėms. Net ir senjorams galioja ta pati taisyklė – 30 minučių per dieną, 5 kartai per savaitę.
Suprantama, krūviai jau nebus tokie, kaip jaunystėje – tenka atsižvelgti į savo galimybes, tačiau jei neaptingsite, galėsite išvengti daugelio neinfekcinių ligų, paplitusių tarp garbaus amžiaus žmonių (širdies ir kraujagyslių ligų, osteoartrito, osteoporozės, hipertonijos), pagerinsite psichinę sveikatą, duosite atkirtį depresijai ir nerimui. Aktyvus gyvenimo būdas padeda susipažinti su naujais žmonėmis, tad laiko liūdėti tikrai nelieka.
Vidutiniškai suaugęs žmogus turi apie 100 milijardų smegenų ląstelių, iš kurių apie 85000 prarandame kasdien. Jei visas savo smegenų ląsteles sujungtume į siūlą, jo užtektų nuo čia iki saulės ir atgal..
Kitas faktas
Komentarai