Gyvenime būna situacijų, kai dėl kokios nors priežasties nenorime (arba negalime) naudotis šiuolaikinio mokslo pasiekimais. Tokiais atvejais labai praverčia natūralios priemonės. Kaip ir kada jas naudoti? Štai keli praktiški patarimai:
-
Jeigu skauda galvą (ypač per pagirias), užsiplikykite labai stiprios juodos kavos ir įlašinkite kelis lašus citrinos sulčių. Galvos skausmas turėtų greitai praeiti.
-
Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustytą svogūną užpilkite cukrumi, po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį.
-
Geriausias vaistas nuo užkimimo – citrinos sultys, pasaldintos medumi.
-
Jeigu užpuola sloga, ištroškinkite svogūną su medumi, sudėkite į karštą pieną ir išgerkite.
-
Sustabdyti ankstyvą plikimą galima taip: nulupkite ir susmulkinkite 2–3 svogūnus. Gautą masę išspauskite per marlę. Svogūno sultis įtrinkite į plaukus, galvą apvyniokite rankšluosčiu. Po valandos išplaukite. Procedūrą kartokite 1 kartą kas savaitę. Nekvepia, bet veiksminga!
-
Silpniems plaukams sustiprinti reikia: 1 citrinos sulčių, 1 kiaušinio trynio, 20 gramų mielių. Viską sumaišykite, gautą masę užtepkite ant sausų švarių plaukų. Galvą apvyniokite rankšluosčiu, laikykite valandą ir išskalaukite šiltu vandeniu.
-
Petražolės panaikina česnako kvapą. Jį valgyti labai sveika, deja, po to tenka prisidengti burną. Užvalgius česnako ar juo gardintų gaminių, reikia pakramtyti žalios petražolės šakelę. Joje esantis chlorofilas pašalina nemalonų kvapą.
-
Alijošiaus košele gydomi uždegimai ir gilios žaizdos. Galima vartoti esant dantenų uždegimui.
-
Rytą prieš valgį išgerkite stiklinę virinto vandens: tai atgaivina veido odą, neleidžia užkietėti viduriams, padeda pašalinti per naktį susikaupusius toksinus.
-
Grožio eliksyras – vitaminas E. Jo gausu juodoje duonoje, salotose, petražolėse, mielėse, avižiniuose dribsniuose ir pan.
-
Žiupsnelį džiovintų krienų įdėkite į maišelį ir pakabinkite po čiaupu, kad bėgantis vanduo pro jį tekėtų į vonią. Krienai stimuliuoja kraujotaką, tad taip pagerinsite savijautą ir sušilsite.
-
Apie 50 g laurų lapelių užplikykite dviem litrais vandens, nukoškite ir supilkite į vonią. Tai padeda įveikti niežėjimą, grybelį, mažina įtampą, sutraukia poras.
-
Liepžiedžių ir mėtos lapų ištraukos, supiltos į vonią, padės nemigos kankinamiems žmonėms.
-
Čiobrelių, dilgėlių, šermukšnio lapų ir vaistinių ramunėlių žiedų mišinio vonios padės gausiai prakaituojantiems.
Komentarai (7)
1.užvirink vandeni palaikyk 5minutes krašta vandeni kai jau išvere palauk 5minutes kol atšals.
2.uždek žoleli koki turi namuose pvz,brašku žoleli ar alyvu
3.sumaišyk 5minutes poto atsigerk po biški nes jisai neskanu. bet reikia išbandyk mano recepta jis gali padeti...