Geriausi eteriniai aliejai nuo celiulito

Geriausi eteriniai aliejai nuo celiulito
@ Shutterstock

Kova su celiulitu pasitelkus į pagalbą eterinius aliejus – viena iš labiausiai populiarėjančių aromaterapijos krypčių. Juk kiekviena dailiosios lyties atstovė svajoja apie idealų kūną ir aksominę odą, bet dėl streso, fizinio aktyvumo trūkumo, netinkamos mitybos ir gyvenimo būdo apskritai trokštamų rezultatų pasiekti taip ir nepavyksta.

Su celiulitu kovoti ne tik galima, bet ir reikia, ir kuo anksčiau, tuo geriau. Aromaterapija pripažinta vienu iš efektyviausių kovos su celiulitu būdų – eteriniai aliejai veikia ne tik riebalų ląsteles, bet ir kraujagysles, limfinę sistemą, hormoninį foną. Kitaip tariant, sprendžia problemą kompleksiškai.

Anticeliulitinės aromaterapijos ypatumai

Anticeliulitinės aromaterapijos efektyvumas labai priklausys nuo pasirinktų eterinių aliejų ir jūsų gyvenimo būdo korekcijų. Nesvarbu, kokie efektyvūs bus aliejai – tai tik papildoma priemonė. Jums reikės pakoreguoti savo mitybą ir sportuoti.

Be to, svarbu pabrėžti, kad nėščiosioms eterinių aliejų naudoti nerekomenduojama, o visiems kitiems – svarbu griežtai laikytis nurodytų dozių. Naudojant šią priemonę būtent nuo celiulito, koncentracija būna didesnė, nei įprastai (aliejai skiedžiami silpniau, tačiau gryni vis tiek nenaudojami), todėl prieš užsiimant procedūromis reikėtų patikrinti, ar nesate alergiški pasirinktiems aliejams, jų mišiniams.

Efektyviausi eteriniai aliejai nuo celiulito

Pačiais veiksmingiausiais nuo celiulito laikomi apelsinų, citrinų, pelargonijų, kadagių, nerolių, kiparisų, levandų, čiobrelių, ramunėlių, pankolių eteriniai aliejai.

Kad pašalintumėte nereikalingų skysčių perteklių ir stimuliuotumėte limfinės sistemos veiklą, normalizuotumėte medžiagų apykaitos procesus, reikėtų įlašinti pačiulių, rozmarinų, greipfrutų ar bergamočių aliejaus.

Universalus anticeliulitinis mišinys, kuris idealiai tiks masažams (jeigu nesate alergiški) ir aromatinėms vonioms: į 2 šaukštus medaus įmaišykite po 3 lašus 4 jūsų pasirinktų aliejų (iš nurodytų aukščiau).

Masažams kaip pagrindą taip pat galima naudoti migdolų, lazdynų riešutų ar kitokį lengvesnės tekstūros, skystesnį aliejų.

Kaip naudoti:

 

  • Aliejus visada maišykite stikliniame, o ne plastikiniame inde.
  • Pirmiausiai lašinkite tą aliejų, kurio reikės mažiausiai.
  • Mišinio darykite tik tiek, kiek reikia vienam kartui, nes eteriniai aliejai greitai garuoja.


Anticeliulitinis masažas eteriniais aliejais

Tai – viena iš paprasčiausių ir mėgstamiausių procedūrų: eteriniai aliejai sumaišomi su baziniu aliejumi (pagrindu) ir tepami sukamaisiais rankų judesiais ant probleminių kūno vietų, kylant aukštyn. Galima naudoti ir specialų masažuoklį. Masažas ne tik suaktyvins kraujotaką, bet ir teigiamai veiks medžiagų apykaitą, jūsų odą.

Masažui galima naudoti rozmarinų, kiparisų, nerolių, citrinžolių, bergamočių ir visus kitus citrusinius eterinius aliejus.

Masažinio mišinio pavyzdys: po 2 lašus apelsinų, citrinų ir gvazdikėlių aliejaus šaukštui pagrindo (bazinio aliejaus, medaus).

Dar vienas pavyzdys: sumaišykite 2 šaukštus skysto aliejaus (pvz., migdolų) ir po 4 lašus rozmarinų ir kadagių eterinio aliejaus, po 3 lašus pačiulių ir kiparisų eterinio aliejaus.

Anticeliulitiniai kremai ir losjonai, praturtinti eteriniais aliejais

Anticeliulitiniai kremai ir losjonai padeda pagerinti odos būklę ir užkirsti kelią tolesniam celiulito vystymuisi, tačiau šis metodas efektyvus tik jei kartu ir sportuosite, o procedūras atliksite reguliariai.

Galite pasigaminti kremo savomis rankomis, bet patogiau į pirktinį įlašinti eterinio aliejaus ar jų mišinio:

 

  • Vienai porcijai įlašinkite po lašą rozmarinų, pelargonijų, šalavijų ir levandų aliejaus, 3 lašus kadagių aliejaus.
  • Lygiomis dalimis sumaišykite lazdynų riešutų, levandų, rozmarinų ir citrinų aliejus, šį mišinį atskieskite migdolų aliejumi.
  • Lygiomis dalimis sumaišykite rozmarinų, nerolių, pelargonijų ir lazdynų riešutų aliejus, ištirpinkite šį mišinį meduje arba spirite.
  • Po 8 lašus citrinų ir levandų aliejaus sumaišykite su 15 lašų rozmarinų ir 10 lašų čiobrelių aliejaus.


Tokius mišinius galima naudoti ir įvyniojimams.

Aromatinės vonios

Vonios neturi būti karštos – temperatūra turėtų būti apie 40 laipsnių. Procedūros trukmė – iki 20 minučių, ne daugiau. Eterinius aliejus prieš pilant į vonią būtina įmaišyti į medų, kefyrą, jogurtą arba jūros druską.

Standartinis derinys – 2 lašai citrusinio aliejaus, 6 lašai lazdynų riešutų aliejaus ir 4 lašai rozmarinų aliejaus, arba mišinys iš čiobrelių, rozmarinų ir citrinų eterinio aliejaus (santykiu 1:2:3).

Sauna ir pirtis

Lankantis pirtyje arba saunoje nuo celiulito geriausiai tiks vetiverijų, kedrų, pušų, kadagių, mėtų ir sandalmedžių eteriniai aliejai – jie normalizuoja medžiagų apykaitos procesus ir padeda pagerinti odos būklę.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto

Kitas faktas