Kiekvieno žmogaus mitybos poreikiai kinta priklausomai nuo amžiaus ir lyties. Kokių produktų vertėtų į savo racioną dažniau įtraukti dailiosios lyties atstovėms, norinčioms išlikti sveikoms ir energingoms?
Lašiša. Kažkada savo svoriu besirūpinančios moterys ją iškeitė į baltą žuvį. Dabar mes suvokiame omega-3 riebiųjų rūgščių vertę. Atėjo metas dar kartą peržiūrėti savo valgiaraštį! Lašišoje gausu baltymų, mažai cholesterolio, joje yra ir keletas B grupės vitaminų, kalcio, cinko, geležies ir magnio. Neplaukite prieš srovę – valgykite lašišą ir aprūpinkite savo organizmą maistingosiomis medžiagomis! Pastaba: venkite keptos žuvies (su ja gausite porciją visiškai nenaudingų „blogųjų“ riebalų). Jeigu be jos negalite gyventi, tuomet bent jau kepkite alyvuogių aliejuje arba naudokite pačios žuvies riebalus.
Pupos ir pupelės. Visi žino, kad jos pučia pilvą, todėl šio produkto vengia. O be reikalo. Juk tai – geras baltymų šaltinis. Pupos puikiai pakeičia mėsą, puikiai tinka įvairioms dietoms. Nepatartina valgyti kartu su mėsa, taip pat saldžių pupų. Iš esmės šio naudingo produkto turėtų būti kiekvieno žmogaus mitybos racione – pupelės maistingos, turi labai mažai riebalų, daug skaidulų, be to, nebrangiai kainuoja. Vienoje pusės puodelio porcijoje yra daugiau nei 5 gramai skaidulų (o tai – ketvirtadalis paros normos). Dar geriau yra tai, kad daug skaidulų turintis maistas padeda apsisaugoti nuo gaubtinės žarnos vėžio (nuo šios ligos kasmet miršta vis daugiau moterų).
Soja. Fitoestrogenų savo sudėtyje gausiai turinčios sojos pupelės gali padėti moterims ženkliai sumažinti blogojo ir padidinti gerojo cholesterolio lygį organizme.
Greipfrutai. Moterims šis vaisius – tikras atradimas. Gaila, bet mūsų kraštuose jie neauga – nors tai visai nereiškia, kad jų reiktų vengti. Visų pirma, tai puikus būdas mesti svorį. Antra – greipfrutuose gausu vitamino C. Trečia – šis vaisius stiprina organizmo imuninę sistemą. Ketvirta – greipfrutai yra puikus energijos šaltinis toms, kurios nuolat kur nors skuba ir yra aktyvios.
Linų sėmenys. Linų sėmenys ir aliejus moterims yra labai naudingi. Esmė ta, kad linų sėmenys – geras omega-3 riebiųjų rūgščių, kurios gali padėti moterims apsisaugoti nuo širdies ligų (pirmaujančios moterų ankstyvo mirtingumo priežasties) ir artrito skausmų, šaltinis. Linų sėklose yra ypatinga skaidulų rūšis, kuri labai svarbi moters organizmui. Šios skaidulos kartu veikia ir kaip antioksidantai, ir kaip fitoestrogenai, o šiuo metu kaip tik atliekami tyrimai, siekiant nustatyti jų poveikį vėžio prevencijai. Geriausia linų sėmenis susismulkinti pačioms, maišyti į sausus pusryčius, košes ir pan.
Svogūnai. Jei kramtomoji guma ar burnos gaiviklis visuomet jūsų rankinėje, vengti šio produkto tikrai neteisinga. Visų pirma, tai puiki antibakterinė ir uždegimus slopinanti priemonė. Antra – svogūnai gerina kraujo sudėtį ir moterų sveikatą. Be to, juose gausu vitamino C.
Lapiniai kopūstai. Šiose nepelnytai pamirštamose daržovėse gausu moterims svarbios folio rūgšties ir B grupės vitaminų. Folio rūgšties trūkumas nėštumo metu gali tapti kūdikio nervų sistemos sutrikimų priežastimi. Būsimosioms mamytėms rekomenduojama kas dieną su maistu suvartoti 400 mg folio rūgšties (tai yra dvigubai daugiau nei įprasta rekomenduojama paros norma). Nepamirškite, kad lapiniai kopūstai taip pat yra puikus vitamino C bei kalcio šaltinis.
Vanduo. Jo reikia daug. Ir ne tik moterims. Bet norinčioms numesti svorio verta suklusti: vanduo neleidžia organizmui įsisavinti riebalų – ir tai gali būti viena geriausių priemonių kovoje su nereikalingais kilogramais. Jis taip pat slopina apetitą ir padeda organizmui išskaidyti jau susikaupusius riebalus.
Riešutai. Paprastai manoma, jog šis produktas labiau tinka vyrams. Tai nėra tiesa – jis labai naudingas ir moterų sveikatai. Riešutai – geras vitaminų, baltymų, naudingų riebalų, mikroelementų šaltinis. Užtenka tik saujelės pasirinktų riešutų, ir organizmas gaus pakankamai maisto. Moterys riešutus turėtų valgyti kasdien. Galima juos maišyti su jogurtu ar džiovintais vaisiais. Be to, riešutai ir stiprina imunitetą!
Brokoliai. Brokoliai labai naudingi ir vaikams, ir moterims. Patogu – galima valgyti iš tos pačios lėkštės! Na, o jei rimtai – tai yra nuostabus kalcio, kalio, B grupės vitaminų šaltinis, be to, šis daugeliui vyrų neskanus produktas ypač tinka vėžinių ligų profilaktikai. Paruošti jį galima pačiais įvairiausiais būdais.
Žalumynai. Vyrai, kitaip nei moterys, į žoleles žiūri gana skeptiškai. Daugumai dailiosios lyties atstovių žalumynai patinka – ir ne be reikalo. Lapiniuose žalumynuose (špinatuose, petražolėse, krapuose ir kt.) yra geležies, vitaminų ir ląstelienos. Užtenka bent kartą per savaitę į savo racioną įtraukti žalumynų, ir gausite išties gerą šių medžiagų dozę, ir tai jums padės geriau suvirškinti maistą.
Avižos. Tenka pripažinti, kad moterims šis produktas labai reikalingas. Tai – puiki vėžio profilaktikos priemonė. Avižos kontroliuoja cukraus lygį kraujyje, taip pat ir moteriškus hormonus. Be to, tai vienas pigiausių geležies ir ląstelienos šaltinių.
Oranžinės spalvos vaisiai ir daržovės (moliūgai, saldžiosios bulvės ir kt.) Turi daug beta karotino (vitamino A „pirmtako“). Yra duomenų, kad beta karotinas padeda sumažinti riziką susirgti krūties vėžiu ir padeda išsaugoti gražią , sveiką, elastingą odą.
Taigi, išvardinome pagrindinius maisto produktus, be kurių neturėtų prasidėti nė vienos moters diena. Kuo dažniau juos valgysite, tuo geriau jausitės!
Komentarai (1)