Gėrimai šiltuoju metų laiku: ką reikia žinoti

Gėrimai šiltuoju metų laiku: ką reikia žinoti

Vasarą mes visi suvartojame daugiau sulčių, gazuotų gaiviųjų gėrimų, vandens… Bet ar viskas yra sveika? Gerti daugiau natūralu: esant aukštai aplinkos temperatūrai žmogaus kūnas greičiau netenka skysčių ir jų balansą būtina atkurti. Tačiau kurie iš mūsų pamėgtų gėrimų tam yra tinkami, o kurių derėtų atsisakyti? Ir ką išvis reikėtų žinoti apie gėrimus? Juk bet kuris iš jų gali turėti tiek teigiamą, tiek ir neigiamą poveikį sveikatai. Nebeminint to, jog didžiulę reikšmę turi ir suvartojamų skysčių kiekis. Mat nors specialistai pataria perdien išgerti iki dviejų litrų vandens, visi puikiai suprantama, kad kavos ar net sulčių paros norma tokia būti negali.
 
Žvalinantys gėrimai
 
JUODOJI ARBATA
 
Tai pats mėgstamiausias gėrimas Didžiojoje Britanijoje, arabiškose šalyse ir antrasis pagal populiarumą gėrimas visame pasaulyje po vandens. Be to, iš visų arbatos rūšių būtent ši yra populiariausia.
 
Juodojoje arbatoje yra: pieno ir gliukurono rūgščių, purinų, kofeino, tanino, katechinų, galo rūgšties eterių, adenino, ksantino, guanino, kalio, mangano, floro.
 
Naudingosios savybės:
 

  • kadangi arbatoje yra kofeino, ji didina darbingumą ir suteikia energijos,
  • žvalinantis juodosios arbatos poveikis trunka ilgiau nei kavos,
  • arbatoje esantis taninas didina organizmo atsparumą įvairioms infekcijoms, katechinai stiprina kraujagysles ir daro antioksidacinį poveikį,
  • fluoras būtinas mūsų dantų sveikatai, o tyrimai parodė, kad vos dvejuose puodeliuose juodosios arbatos jo yra visa paros dozė (viename puodelyje esama 0,5–1,1 mg fluoro, paros mikroelemento dozė suaugusiam žmogui yra 1,5 mg),
  • juodoji arbata apsaugo nuo streso, gerina nuotaiką, neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį organizmui, didina arterinį kraujospūdį.

 

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą

Kitas faktas