Jei peršalimo išvengti galime šilčiau apsirengę, tai gripas tyko net ir tų, kurie tinkamai pasiruošė žiemai.
Sveikatos specialistai ragina nenuvertinti virusinių infekcijų ir tinkamai reaguoti į apie jas įspėjančius simptomus. „Gripas yra sunki liga ir ją gydyti reikia mokėti“, - sako „Gintarinės vaistinės“ vedėja Rūta Armonienė.
Dažniausios klaidos – kraštutinumai
Gripas – tai ūminė virusinė kvėpavimo takų infekcija, kuriai būdinga staigi ligos pradžia, karščiavimas, sausas kosulys, gerklės, galvos ir raumenų skausmas, nuovargis ir silpnumas. Blogiausia, ką galime padaryti, tai ignoruoti visus šiuos beprasidedančio gripo požymius arba pulti gerti visus įmanomus vaistus.
„Labai dažnai žmonės vartoja daug įvairių karščiavimą mažinančių vaistų, nes mano, kad kuo greičiau sumažins temperatūrą, tuo greičiau ir išgis. Visgi, gripas yra virusinė infekcija, todėl nereikia skubėti mažinti temperatūros vaistais – kurį laiką reikia leisti organizmui karščiuoti. Karščiavimas yra viena iš organizmo gynybos funkcijų: aukštą temperatūrą jis tarsi kareivį paleidžia į karą su virusu“, - sako rūpestinga vaistininkė R. Armonienė.
Anot jos, ligą žmogus turi išsirgti, todėl labai neteisingai elgiasi tie, kurie sirgdami gripu eina į darbą, į mokyklą kone per prievartą išsiunčia vaikus. Klysta ir mokytojai, kurie sergančius vaikus laiko pamokose, neatleidžia nuo atsiskaitymų.
Dažniausios klaidos
Pagrindinėmis klaidomis susirgus gripu vaistininkė įvardina nesigydymą namuose, perteklinį karščiavimą mažinančių vaistų vartojimą, per mažą kiekį arbatų ir kitų skysčių, nesikreipimą į gydytoją ir patarimų klausymą ne iš specialistų lūpų.
„Vietoj to, kad paskambintų į vaistinę ar savo šeimos gydytojui, žmonės dažnai patarimo klausia pažįstamų bobučių, kaimynių ir renka informaciją iš tokių šaltinių, iš kurių nederėtų. Tuomet savarankiškai pasirenka vartoti per daug vaistų – ir temperatūrą mažinančių, ir sudėtinių vaistų nuo peršalimo“, - sako R. Armonienė. Kadangi gripo komplikacijos labai rimtos, vaistininkė į gydytoją pataria kreiptis nieko nelaukiant. „Žinoma, siaučiant gripo epidemijai, gydytojai ne visada gali apžiūrėti visus pacientus, tačiau šiais laikais pasikonsultuoti su specialistu galima ir telefonu“, - primena ji.
Liežuvis turi apie 9000 skonio receptorių. Skonis geriausiai skiriamas esant 24 laipsniams Celsijaus
Kitas faktas
Komentarai