Grožio patarimai vasarai

Grožio patarimai vasarai

Vasara – poilsio metas mums, bet ne mūsų odai ir plaukams. Kaip karštuoju metų laiku pasirūpinti savo kūnu?
 
Lūpų priežiūra
 

  • Gerkite daugiau vandens. Paprastai lūpos džiūsta esant šaltam, vėjuojam orui, taip pat šviečiant ryškiai saulei. Viena iš priežasčių – vandens trūkumas. Vandens reikia ne tik lūpoms, bet ir visam organizmui. Rekomenduojamą dienos kiekį galite paskaičiuoti savo svorį padauginę iš 30 ml. Kas dieną išgėrę reikiamą kiekį vandens, galėsite džiaugtis ne tik sveikomis lūpomis, bet ir skaistesne veido oda.
  • Naudokite apsaugines lūpų priežiūros priemones. Prieš eidami į lauką ar patalpas, kuriose veikia kondicionierius, o oras yra sausas, visuomet pasitepkite lūpų balzamu ar kremu. Lauke geriausiai tinka apsauga su UV filtrais.
  • Nekramtykite ir nelaižykite lūpų. Nors daugeliui mūsų nuo vaikystės kalama, kad negalima lūpų kramtyti ar jų laižyti prieš vėją, mes dažniausiai į tai žiūrime pro pirštus. O be reikalo. Vėjyje aplaižytos lūpos gali nušalti, atsirasti nemalonios žaizdelės ar kitokios problemos.
  • Naudokite tik kokybiškas priemones. Kartais per skubėjimą ar neapdairumą pamirštama pažiūrėti į grožio priemonių galiojimo laiką ar sudėtį. Nekokybiškos priemonės, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, gali sukelti uždegimą, lūpos gali papilkėti, ant jų atsiranda žaizdelių.
  • Prieš miegą gerai nusivalykite lūpų dažus.
  • Vartokite daugiau vitaminų. Lūpos gali nukentėti dėl nepalankių oro sąlygų, alergijos, lūpų kramtymo ar pan. Viena iš lūpų išsausėjimo ar kampučių trūkinėjimo priežasčių – A ir E vitaminų trūkumas. Jį panaikinti galima naudojantis priemonėmis, praturtintomis šiais vitaminais.
  • Išorinėms priemonėms nepadėjus, reiktų valgyti kuo daugiau atitinkamų produktų. Vitamino A galite rasti žuvų taukuose, kepenėlėse, pieno produktuose, morkose, pomidoruose, kopūstuose, salotuose. Vitamino E randama riešutuose, kukurūzuose, špinatuose, alyvuogėse, avokaduose, kviečių daiguose, kukurūzų, sėmenų, alyvų ir saulėgrąžų aliejuje.
  • Palepinkite lūpas kaukėmis ir šveitikliais. Lūpų oda reikia rūpintis taip pat kaip ir veido oda. Lūpoms švelnumo suteiks maitinamosios kaukės, pagamintos iš natūralių produktų. Patariama kartais daryti lūpų šveitiklius su įvairių eterinių aliejų ir cinamono ar cukraus mišiniu. Taip pat lūpas palepinti švelniomis kaukėmis. Pavyzdžiui, pasitepti jas pašildytu medumi.

 
Veido odos priežiūra
 
Vasara – ne pats palankiausias metas veido odai: vienodai kenčia tiek sausa, tiek riebi, tiek mišri veido oda. Plonai veido odai kenkia aktyvi saulė, karštis, vėjas, jūros druska ir miesto dulkės. Oda greičiau riebaluojasi ir užsiteršia, nuo tiesioginių saulės spindulių greičiau sensta... Kaip ja pasirūpinti?
 

  • Valykite odą. Vasarą oras dažniausiai būna šiltas ir drėgnas, tačiau mieste – dar ir pilnas dulkių. Bakterijos ant veido dauginasi daug sparčiau, užsikemša poros, riebalų liaukos dirba įtemptu režimu. Trumpiau tariant – atsiranda idealios sąlygos iškilti spuogams, atsirasti aknei ar odos uždegimui. Išvada paprasta – vasarą odą būtina tinkamai valyti!
  • Kuo vasarą valyti veido odą? Priemonėmis, kurių sudėtyje nėra muilo ir alkoholio. Tam tinkami prausikliai, valomosios putos, tačiau geriausiai odą valyti švelniu kosmetiniu pieneliu. Jokiais būdais neprauskite veido šaltu vandeniu! Veidui prausti tinkamas tik kambario temperatūros vanduo – per karštas ir per šaltas vanduo kelia papildomą stresą jautriai veido odai.
  • Naudokite veido šveitiklį. Tačiau juo veidą nušveiti reikia rečiau, nei kitais metų laikais.
  • Jei veido oda prakaituoja ir riebaluojasi, jokiais būdais jos nevalykite ranka – taip tik sudirginsite odą. Geriausia visada po ranka turėti popierinių servetėlių. Švelniai priglauskite jas prie veido, bet netrinkite.
  • Nuvalius odą nereikia skubėti tepti jos kremu. Atgaivinkite odą terminiu vandeniu (arba paprastu mineraliniu) – jis nuramina odą. Po šios procedūros, kai oda išdžius, galite tepti kremą.
  • Vasarai skirtas dieninis kremas turi būti lengvas, drėkinantis ir apsaugantis nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Bet geriau būtų rinktis ne kremą, o emulsiją. Užtepus kremą, leiskite jam įsigerti, o jo perteklių sugerkite popierine servetėle – tuomet veidas neblizgės.
  • Būtinas ir naktinis drėkinamasis kremas. Jį rinktis reikia labai atsargiai – jis turi būti lengvas, tačiau ne tik drėkinantis, bet ir maitinantis odą. Rinkitės tokį kremą, kurio sudėtyje yra vitaminų C ir E, antioksidantų ir aktyvių drėkinamųjų medžiagų.
  • Vasarą negalima tepti veido tais pačiais kremais, kuriuos naudojate žiemą. Žiemai skirtos veido priežiūros priemonės riebesnės, todėl vasarą jos užkimš poras.
  • Drėkinamosios veido kaukės turėtų būti daromos du kartus per savaitę. Galima jas daryti patiems.
  • Vasaros rytas – tinkamiausias metas veido odai tonizuoti. Tai galima daryti ledukais (idealu, jei ledukų pasigaminsite iš žolelių nuoviro). Po to, kai veidą atgaivinsite ledo kubeliu, neskubėkite veido nusausinti – tegul oda išdžiūsta natūraliai.
  • Rinkitės dieninį kremą, kuris turi ne mažesnį kaip 15 apsaugos nuo saulės faktorių (SPF) arba nuo saulės apsaugantį filtrą „sunscreen“.
  • Nepamirškite akinių nuo saulės – jie apsaugos jūsų akių sritį nuo mimikos raukšlių.
  • Kremai su vaisių rūgštimis gali padidinti odos jautrumą saulei, todėl vasaros laikotarpiu jų geriau atsisakyti.

 
Sausa ir jautri oda: sausą ir jautrią veido odą turinčioms dailiosios lyties atstovėms reikis toliau intensyviai rūpintis savo oda – veidą valykite pieneliu, o ne prauskite vandeniu. Veidą galima prausti ir žolelių nuoviru.
Vietoj veido šveitiklio naudokite apvirtus avižinius dribsnius – jie puikiai tinka jautrios odos valymui. Nepabijokite veido odos pamaitinti kosmetiniais aliejais – jais tepkite visą veidą, o po to švelniai nuvalykite popierinėmis servetėlėmis. Jei oda itin sausa, vasarą palepinkite ją ne tik drėkinamosiomis, bet ir maitinamosios kaukėmis. Iš naminių kaukių sausai veido labiausiai tinka kaukė su medumi.
 
Riebi veido oda: net jei jūsų oda labai riebi, vasarą nereikėtų piktnaudžiauti „giliai valančiomis“ veido priežiūros priemonėmis. Jos sunaikina natūralią odos apsaugą – barjerą, saugantį nuo dulkių ir kenksmingų saulės spindulių. Geriausia būtų riebią odą valyti prausikliais ir prausimosi putomis.
Jokiais būdais nevalykite veido tonikais ir losjonais, kurių sudėtyje yra alkoholio! Jis tik dar labiau suaktyvins riebalinių liaukų veiklą.
 
Nuvalyta oda netenka natūralių ją apsaugančių riebalų, todėl tampa pažeidžiamesnė. Nepamirškite pasitepti veido kuo lengvesniu gaiviu kremu su SPF apsauga
 
Jei veido oda pasitepus kremu tampa dar riebesnė, vadinasi, kremas jums netinka. Riebią odą vasarą lepinkite kaukėmis – idealiai tinka molio kaukės. Nepamirškite ir pudros.
 
Plaukų priežiūra
 
Geriausias būdas apsaugoti plaukus nuo UV spindulių – vengti saulės jos didžiausio aktyvumo metu, ir nešioti lengvus galvos apdangalus (panamas, kepures, skrybėles, skareles, šalius). Iš kosmetinių priemonių pravartu turėti po ranka apsauginį purškalą arba kremą – paplūdimyje jis padės išsaugoti plaukų struktūrą, o tuo pačiu palengvins šukavimą po maudynių. Miesto sąlygoms užtenka kondicionieriaus ar lengvos plaukų formavimo priemonės (želės, putų, vaško ir t.t.) su UV filtru. Šių produktų galima rasti specializuotose kosmetikos profesionalams parduotuvėse.
 
Na, o jeigu plaukai nukentėjo nuo saulės, prarado žvilgesį ir gyvybingumą, išbandykite šiuos receptus.
 

  • Pavargusius plaukus gerai atgaivina ramunėlių, lakišių arba raudonėlių antpilas. Galite naudoti šiuos augalus tiek kartu, tiek atskirai. 2 šaukštus smulkintos žaliavos užpilkite stikline verdančio vandens, palaukite 10 minučių, nukoškite, atvėsinkite iki kambario temperatūros ir išskalaukite išplautus plaukus.
  • Kasdienei plaukų priežiūrai galima naudoti kraujažolių antpilą. 2 šaukštus smulkintos žolės užpilkite 200 ml verdančio vandens, pavirkite 5 minutes, palikite pritraukti ir nukoškite. Nuovirą trinkite į galvos odą. Gydymo trukmė – 1,5–2 mėnesiai.
  • Vietoje įprasto vandens galvos plovimui rinkitės žolelių nuovirą (tinka beržų lapai, varnalėšos, dilgėlės, šalpusniai, liepžiedžiai, lakišiai). 500 g smulkintos žaliavos užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, palaikykite termose apie pusvalandį, nukoškite ir atskieskite, kad skysčio būtų tiek, kiek jums reikia.
  • 100 g liepžiedžių užpilkite 0,5 l vandens, užvirinkite, palikite pritraukti ir nukoškite. Nuovirą trinkite į plaukų šaknis (galima ir kasdien).
  • Ši kaukė labai gerai drėkina ir stiprina plaukus: sumaišykite 2 kiaušinių trynius, pusės citrinos sultis ir 6–9 lašus pasirinkto aliejaus (pavyzdžiui, alyvuogių, varnalėšų, migdolų, ricinų, arbatmedžių ir pan.). Ištepkite plaukus, po pusvalandžio išplaukite.
  • O ši kaukė idealiai tinka skilinėti linkusiems plaukams: 75 g šviežių smulkintų varnalėšų šaknų užpilkite 200 ml augalinio aliejaus, palaikykite tamsioje vietoje apie parą, pavirkite ant silpnos ugnies 15 minučių, atvėsinkite ir nukoškite. Pasidarykite kaukę likus 1–2 valandoms iki galvos plovimo.

Komentarai

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas