Šiuolaikinių žmonių, ypač vakariečių, gyvenimo būdas itin įtemptas – nuolatinis stresas darbe, valgymas paskubomis ir ne visada sveiko maisto pasirinkimas, menkas fizinis aktyvumas. Žinoma, kad visi šie faktoriai turi milžinišką įtaką mūsų sveikatai.
Daugelis gyvenimo ritmą ketina sulėtinti pradėjus planuoti šeimą, susituokus ir susilaukus vaikų – šiame etape iškyla dar viena problema. Ilgą laiką alinus savo organizmą vaikų susilaukti tampa sudėtinga, tai palaipsniui ima kenkti šeimos tarpusavio santykiams arba perauga į vaisingumo klinikų slenksčių mindymą, o tai ne tik sukelia papildomų negatyvių emocijų, bet ir gerokai patuština piniginę.
Abiems: šalin žalingus įpročius!
Kelias į sveikatą yra paprastas, tačiau ne visada lengvai praminamas – reikia tiesiog sveikiau gyventi. Tiek moterims, tiek vyrams reikia atsisakyti cigarečių, alkoholio ir kofeino – šios medžiagos itin blogina spermos kokybę, net gali būti vaisiaus apsigimimų ar silpno imuniteto priežastimi. Žalingi moterų įpročiai išbalansuoja natūralų menstruacijų ciklą, tuomet sunkiau apskaičiuoti ovuliacijos dieną ir taip padidinti pastojimo tikimybę.
Atsakingiau rinkitės tai, ką dedate į burną - JAV atliktų tyrimų duomenimis daugiausiai problemų susilaukiant vaikų turėjo vyrai, kurie valgė itin mažai šviežių vaisių ir daržovių – šių stipriosios lyties atstovų spermatozoidai buvo mažiausiai judrūs.
Būsimiesiems tėvams sportuoti būtina – pasyvus gyvenimo būdas, kiurksojimas prie televizoriaus ar kompiuterio kenkia ne ką mažiau nei alkoholis ar cigaretės. Moterims labai tinka plaukimas ar vidutinio sunkumo pratimai nugarai – tai padės išnešioti vaisių. Saikingos treniruotės vyrams subalansuoja hormonų gamybą, tačiau persistengti nereikia – per daug pratimų pakelia temperatūrą sėklidėse, o tai kenkia spermos kokybei.
Vyrams: sidabriškai žėrinti gulsčioji ragužė
Vyrų nevaisingumas - plačiai paplitusi šių laikų problema, tačiau jiems gamta subalansavo šią bėdą išsprendžiantį augalą – gulsčiąją ragužę. Šis sidabriškais plaukeliais pasidengęs augalas, dar vadinamas Žemės žvaigžde auga subtropinėse Azijos, Afrikos dalyse, jo yra ir Pietų Europoje bei kai kuriuose Australijos regionuose, tačiau apie gulsčiosios ragužės naudą sužinota tik kolonizacijos laikotarpiu. Vakariečiai netruko pastebėti augalo naudingųjų savybių ir dabar jis itin plačiai naudojamas.
Vietiniai subtropinių miškų gyventojai, augalą siedami su vyriškumu neklydo – gulsčioji ragužė didina testosterono gamybą, o tai palaiko erekciją ir lytinį aktyvumą, spermatogenezę. Tiesa, anuomet buvo vartojami antpilai, pagaminti iš džiovinto augalo. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad tiek džiovinimas, tiek ir verdančio vandens karštis dalį naudingųjų augalo medžiagų sunaikina, tad geriausia būtų rinktis preparatus su gulsčiosios ragužės ekstraktu. Lietuvoje galima įsigyti „Permen“ - tai saugus, alergijos nesukeliantis maisto papildas, kuriame esantys gulsčiosios ragužės bei ženšenio ekstraktai jau po mėnesio vartojimo užtikrina ilgalaikį lytinės funkcijos bei spermos kokybės pagerėjimą, normalizuojant testosterono bei kitų hormonų gamybą.
Moterims: smaragdinio žalumo sėjamoji pipirnė
Moterys, neturinčios įgimtų sveikatos problemų ar gyvenančios pakankami sveikai, paprastai nesiskundžia vaisingumo sutrikimais, tačiau joms profilaktiškai patartina vartoti sėjamąją pipirnę.
Europoje atliktų tyrimų duomenimis, moterys, kasdien su maistu vartojančios sėjamosios pipirnės daigus, jau po mėnesio džiaugėsi skaistesne ir lygesne oda. Ilgą laiką žinoma, kad odos būklė tiesiogiai priklauso nuo estrogenų – moteriškųjų hormonų, kurie reguliuoja menstruacijų ciklą. Estrogenai gaminami riebalinėse ląstelėse, tad moters kūno svoris tiesiogiai koreliuoja su jų kiekiu – sutrikimus lemia tiek pernelyg mažas svoris, tiek ir nutukimas.
Daugiau informacijos: www.permen.lt
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.
Kitas faktas
Komentarai (1)