Kiekviena gaminti mėgstanti šeimininkė žino, kas yra cinamonas, tačiau neretai pamiršta, kad cinamonas tai ne tik puikus prieskonis, bet ir veiksmingas vaistas.
Esame pratę, kad cinamonas – tai rusvi milteliai arba nedidelės lazdelės. Tačiau iš tikrųjų tai visas medis, kurio unikalios savybės žinomos jau ne vieną tūkstantį metų. Ir tai, kad cinamonu galima gydytis, iš tikrųjų nėra naujiena. Apie cinamono gydomąsias savybes žmonės žinojo dar tada, kai supratimo neturėjo, kiek šiame prieskonyje yra vitaminų, organizmui naudingų rūgščių, mikroelementų, angliavandenių.
Cinamono turtai
Mėgėjams gardinti cinamonu visokiausius patiekalus, ne tik desertus, derėtų žinoti, jog angliavandenių šiame prieskonyje daugiau nei baltymų ar riebalų. Taip pat yra mono- ir disacharidų bei gana daug sočiųjų riebiųjų rūgščių. Prieskonio kaloringumas – maždaug 247 kilokalorijos šimte gramų.
Jei kalbėtume apie vitaminus, cinamonas ypač turtingas pantoteno rūgšties (B5), piridoksino (B6) ir vitamino PP (B3). Iš mikroelementų gausu kalcio ir kalio, taip pat magnio, natrio, fosforo. Tačiau ypač daug cinamone mangano, užtektinai yra geležies ir cinko.
Mirtinas ginklas prieš mikrobus
Ne taip seniai mokslininkai nustatė, kad cinamonas pasižymi unikalia savybe – jis gali apsaugoti nuo diabeto, gerina organizmo reakciją į insuliną bei normalizuoja cukraus kiekį kraujyje. Dar šis prieskonis gerina kraujotaką, o jo aromatas skatina smegenų veiklą.
Naudingas cinamonas ir virškinamajam traktui: gerina virškinimą ir apetitą, stiprina skrandį.
Medicinoje cinamonas dažniausiai naudojamas stimuliacijai, mat suteikia organizmui tonuso, bet yra ir puikus antiseptikas. Jis nepaprastai naudingas sergantiesiems ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, gripu, nes mažina karščiavimą bei padeda atsikosėti.
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.
Kitas faktas
Komentarai (10)