Su pirmaisiais pavasario spinduliais daugelio iš mūsų gyvenime kažkas ima keistis – mes jaučiamės laimingesni, džiugiai nusiteikę... Ore, net jeigu pavasario dar ir nematyti, jau užuodžiame permainas. Deja, šiuo laikotarpiu serga gana daug žmonių, ir tikriausiai neatsirastų tokių, kurie pasakytų, jog nori sloguoti, kosėti ar gulėti lovoje su aukšta temparatūra. Sustiprinti imunitetą yra daugybė būdų, o ir profilaktika gali būti labai maloni – nebūtina saujom ryti tabletes ar kramtyti česnaką.
Jau nuo neatmenamų laikų žmonės labai vertino aromatines medžiagas. Kai kurios iš jų (pavyzdžiui, ambra) buvo itin brangios, tiesiog aukso vertės. Smilkalai, prieskoniai ir įvairūs kvapai jau tada naudoti kaip gydomosios priemonės, padedančios pagerinti sveikatą. Piramidėse archeologai randa indų su aromatiniais aliejais, o senose freskose gana daug atvaizdų, vaizduojančių aliejų, balzamų ir antpilų gamybos procesus.
XI amžiuje arabų gydytojas Avicena išrado distiliavimą ir pirmą kartą išgavo rožių esenciją. Būtent Avicena pradėjo taikyti aromaterapiją – ligų gydymą ir profilaktiką, naudojant eterinius aliejus ir ekstraktus iš augalinės žaliavos.
Gydomosios savybės
Eteriniai aliejai pasižymi keliomis tik jiems vieniems būdingomis savybėmis, darančiomis organizmui ir intensyvų, ir tuo pačiu švelnų poveikį. Eteriniai aliejai:
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius
Kitas faktas
Komentarai