Muskatų riešutai – tai iš tiesų ne riešutai, o muskatų vaisių kauliukai. Po ilgo ir sudėtingo apdorojimo proceso iš jų išgaunami branduoliai, kurie ir naudojami maistui gardinti. Senovėje muskatų riešutus dėl jų kainos galėjo sau leisti tik turtuoliai, o Europoje už muskatų auginimą grėsė mirties bausmė. Vis dėlto vėliau situacija pasikeitė ir kupinas vitaminų riešutas sparčiai išplito po viso pasaulio virtuves.
Ir vis dėlto tai ne tik prieskonis, bet ir vaistas – muskatų riešutai stiprina imunitetą, tonizuoja, gali ženkliai paspartinti virškinimo procesus ir pasižymi begale kitų naudingų savybių.
Daugiasia šiame produkte yra eterinių aliejų, baltymų ir krakmolo. Eterinių aliejų jame yra nuo 7 iki 15 %. Šie riešutai gerina atmintį, nervų sistemos veiklą, gydo impotenciją ir seksualinius sutrikimus, širdies ligas, daugumą nepiktybiškų auglių (pavyzdžiui, mastopatiją). Jų dedama į vaistus, stiprinančius imunitetą.
Mažomis dozėmis vartojami muskatų riešutai ramina, puikiai atpalaiduoja ir sukelia mieguistumą. Taip pat jie tinka peršalimo ligų gydymui, stimuliuoja kraujotaką, maitina ir stiprina plaukus. Patartina naudoti artritu, osteochondroze ir miozitu sergantiems žmonėms. Riešutai pasižymi ir šildomuoju poveikiu, todėl jų dedama į masažui skirtus mišinius. Muskatų aromatas stimuliuoja organizmo apsaugines jėgas.
Šie riešutai veikia virškinimo, nervų ir lytinę sistemą, yra gana stiprus afrodiziakas. Naudingi žarnyno peristaltikai gerinti, mažina pilvo pūtimą, pasižymi raminamuoju poveikiu, stiprina organus ir audinius.
Naudojami esant skausmams, meteorizmui, viduriavimui, nemigai, neurologinės kilmės sutrikimams ir impotencijai.
Jei be perstojo rėktum 8 metus, 7 mėnesius ir 6 dienas, tai pagamintum pakankamai energijos užvirinti vandenį vienam kavos puodeliui
Kitas faktas
Komentarai (6)
Malti muskato milteliai nera naturalus,jie greit issikvepia[atidarius pakuote],kuomet patarkuojame po virtuve pasklinda malonus- astrokas muskato riesutu kvapas.