Apie hemorojų kalbėti žmonės nemėgsta, tačiau dėl to liga nepasidaro mažiau svarbi. Kaip žinia, hemorojus yra dažna „patogų“ gyvenimą lydinti diagnozė. Laidos „Sveikata.lt“ komanda dalinasi patarimais, kaip greitai įveikti šią ligą.
Gydytojas proktologas Žygimantas Kuliešius teigia, jog hemorojus yra mūsų patogaus gyvenimo pasekmė, atsirandanti ne tik nuo prastos mitybos, bet ir nuo maža judėjimo: „Noriu priminti visiems esamiems ir būsimiems pacientams, kad nevengtų kreiptis pagalbos į sveikatos priežiūros specialistus. Net iki 75 proc. visos mūsų populiacijos, bent kartą gyvenime patiria su hemorojumi susijusius simptomus ir tai tikrai yra mūsų komfortiško gyvenimo pasekmė. Į tai įeina ir netinkama mityba, kuomet nesuvalgome pakankamai skaidulų, ir mažas skysčių vartojimas, ir ribotas judėjimas ar sėdimas darbas“.
Jei jau susidūrėte su hemorojaus simptomais, o vizitas pas gydytoją proktologą dar toli, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Giedrė Tautkevičienė primena, jog pagalbą gali suteikti ir vaistininkas: „Pirminės pagalbos tikrai galima ieškoti vaistinėje, kur vaistininkas suteikia įvairią pagalbą, priklausomai nuo atsiradusių simptomų – nuo augalinių preparatų lengviems atvejams iki cheminių sunkesniems“.
O kada reikėtų kreiptis pagalbos į gydytoją? Proktologas teigia, jog reikia atsižvelgti į tai, kiek laiko jau jaučiate simptomus: „Nerašyta taisyklė – jei savaitę laikantis vaistininko nurodymų būklė negerėja, simptomai lieka tie patys, tuomet rekomenduojama kreiptis į gydytoją proktologą“.
„Pasveikus ši liga neturėtų kartotis, tad jei po savaitės liga pasikartoja ar atsiranda tokie simptomai, kaip kraujavimas, galvos svaigimas su bendru kūno silpnumu, tai taip pat reikia kreiptis tiesiai į gydytoją“, - pritaria vaistininkė Giedrė.
Kaip palengvinti hemorojaus simptomus? Žiūrėkite laidos „Sveikata.lt“ rubrikoje „Sveikatos komanda“.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai