Idealūs pusryčiai: ką reikia žinoti

Idealūs pusryčiai: ką reikia žinoti
@ Shutterstock

Gera diena prasideda nuo gerų pusryčių. Ką šiuo paros metu geriausia valgyti, o ko derėtų atsisakyti?
 
Pusryčiai gali jums padėti sulieknėti
 
Net jeigu metate svorį ir skaičiuojate kiekvieną kaloriją, atsisakyti pusryčių nederėtų – antraip vakarop rizikuojate paleisti vadeles iš rankų ir persivalgyti. Taip nutinka dėl to, kad geram virškinimo sistemos darbui svarbūs intervalai tarp valgymų, pavyzdžiui: naktinis intervalas – nuo 10 iki 12 valandų. Jeigu jis ilgesnis, išauga hormono grelino lygis, dėl ko lėtėja medžiagų apykaita ir kyla žvėriškas alkis. Štai kodėl pusryčių atsisakantys žmonės dažniausiai „atsigriebia“ vakare, prieš miegą, ir tai daro neigiamą įtaką jų figūrai. Jeigu gi dieną pradėsite nuo pusryčių ir per dieną kontroliuosite suvartojamų kalorijų kiekį, per mėnesį galėsite nesunkiai numesti iki 4-5 kg.
 
Saldumynai – pirmoje dienos pusėje
 
Kad pusryčiai būtų naudingi sveikatai ir figūrai, ant jūsų stalo turėtų būti sudėtingųjų angliavandenių, naudingų riebalų ir baltymų – taip jūs gausite reikalingų statybinių medžiagų ląstelėms, taip pat vitaminų ir energijos, būsite sotūs.
 
Pusryčiai – tai metas, kai galima pasilepinti plytele šokolado ar kitu mėgstamu kaloringu skanėstu, nes ryte kasa dirba visu pajėgumu, o praėjus 4 valandoms jos aktyvumas ima mažėti. Kitaip tariant, vakare suvalgyti saldumynai nusės ant jūsų talijos riebalų pavidalu.
 
Vis dėlto net ir valgant saldumynus pirmoje dienos pusėje būtinas saikas – mėgstami saldumynai turėtų sudaryti ne daugiau kaip 120-150 kcal.
 
Košė – ne visiems
 
Košės, kurias įprasta laikyti idealiu pasirinkimu pusryčiams, tinka ne visiems. Šis pusryčių variantas geras, jeigu dirbate sunkų fizinį darbą, tačiau jeigu per dieną mažai judate ir nesate aktyvūs, reguliarus košių valgymas pridės jums papildomų kilogramų.

2 psl. »

Komentarai

Ar žinote, kad...

Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.

Kitas faktas