Įdomūs faktai apie dietas

Įdomūs faktai apie dietas

Norite numesti svorio? Atrinkome jums keletą įdomių faktų apie dietas – tikrai pravers!
 
Valgyti po šeštos nėra draudžiama. Ne taip svarbu, kokiu paros metu valgote. Daug svarbiau – maisto kiekiai, kaloringumas, jūsų fizinis aktyvumas per dieną. Būtent tai ir lemia, numesite svorio ar jo priaugsite. Kita vertus, jei valgysite prieš pat miegą, papildomi kilogramų ilgai laukti tikrai nereikės.
 
Neegzistuoja „nulinių“ kalorijų. Tikriausiai esate girdėję, kad yra nekaloringų produktų, kuriuos sunku virškinti (dažniausiai į šią kategoriją įtraukiami salierai ir citrusiniai vaisiai). Neva organizmas virškinimo procesui išeikvoja daugiau kalorijų, negu gauna su maistu. Deja, taip nėra – virškinimo metu sudeginamų kalorijų skaičius yra mikroskipiškai mažas, lyginant su maiste esančiomis kalorijomis.
 
„Skystos kalorijos“ taip pat svarbu. Kai laikotės dietos, tikriausiai skrupulingai skaičiuojate, kiek ir ko per dieną suvalgote, kiek kalorijų gaunate ir išeikvojate. O ar nepamiršote priskaičiuoti ir puodelio kavos, kokteilio ar gazuoto gėrimo skardinės? Juk, pavyzdžiui, saldus gazuotas gėrimas gali turėti iki 500-1000 kcal, standartinis puodelis kavos su pienu ir grietinėle – 260 kcal, o standartinė „Margaritos“ porcija – 500 kcal. Smegenys nesugeba adekvačiai įvertinti, kiek kalorijų turi skysčiai, tad jeigu jūsų dieta apsiriboja 1200–1500 kcal per dieną, atsisakykite tokių gėrimų ir rinkitės vandenį, žaliąją arbatą ir pan.
 
Desertą galima paversti pietumis. Nesprauskite savęs į per daug griežtus rėmus. Norite torto ar pyragėlių? Kartą per savaitę palepinkite save – pavyzdžiui, sekmadienį nueikite į kavinę ar restoraną ir suvalgykite mėgstamą kaloringą desertą. Geriausia tą daryti per pietus – vakare reikėtų rinktis ne tokį kaloringą maistą.
 
Dietiniai gėrimai skatina svorio augimą. Mokslininkai iki šiol nesugeba dorai paaiškinti, kodėl taip yra, bet faktas lieka faktu: gazuotų dietinių gėrimų mėgėjai svorio priauga daugiau ir greičiau, nei tie, kurie geria įprastus saldžius gazuotus gėrimus (arba jų negeria visai). Galima įtarti, kad dėl visko kalti dirbtiniai saldikliai, kurių gausu dietiniuose gazuotuose gėrimuose.
 
Šaltuoju metu svoris krinta greičiau. Tai, kad žiemą organizmas linkęs kaupti riebalus, nėra tiesa. Svoris auga ne dėl šalto oro ir sulėtėjusios medžiagų apykaitos, o dėl to, kad žiemą judame mažiau. Iš tiesų žema temperatūra dar ir skatina medžiagų apykaitą, kad galėtume sušilti.
 
Neveiksmingų dietų nėra. Jei griežtai laikotės visų bet kurios pasirinktos dietos nurodymų, svoris tikrai ims kristi. Problema tik ta, kad labai dažnai jos nesutampa su mūsų gyvenimo būdu, todėl iškęsti iki galo yra sunku, ir svoris vėl ima augti. Jums reikia dietos, kurios galėtumėte laikytis visą likusį gyvenimą. Jeigu rytais mėgstate valgyti sumuštinius, jums netiks dietos, turinčios mažai angliavandenių. Jeigu nemėgstate skrupulingai skaičiuoti kalorijų ir laikotės tik bendrųjų principų, vertėtų išbandyti Atkinso dietą. Jei mėgstate alyvuogių aliejų – tiks Viduržemio jūros dieta. Trumpai tariant, iš pradžių reikia išsiaiškinti, kokie jūsų įpročiai, ir pagal tai rinktis dietą.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas