Imbierų arbata tampa vis populiaresnė. Priežastis paprasta – bet to, kad ji pasižymi įdomiu skoniu ir daugybe naudingų mūsų organizmui savybių, ji padeda sulieknėti, išsaugoti gražią odą ir jaustis aktyvesniems.
Tokių arbatų efektyvumo paslaptis – eterinis aliejus, kurio pagrindą sudaro gingerolis ir šogaolis. Šios medžiagos stimuliuoja kraujotaką, virškinimą ir medžiagų apykaitą.
Siūlome išbandyti 3 receptus – jie labai pravers, jeigu norite numesti svorio.
-
Plonai supjaustykite gabaliuką imbiero šaknies, sudėkite į termosą ir užpilkite verdančiu vandeniu. Gerkite per dieną bet kokiu metu, tačiau ypač svarbu išgerti puodelį likus pusvalandžiui prieš valgį.
-
Susmulkinkite 1 arbatinį šaukštelį imbiero šaknies, užpilkite stikline verdančio vandens, įdėkite truputį medaus ir citrinos griežinėlį. Jei pageidaujate, galima nukošti.
-
Liekninamąjį arbatos poveikį sustiprina česnakas. Nulupkite 5 cm skersmens šaknį, supjaustykite plonomis riekutėmis. Tą patį padarykite ir su 2 česnako skiltelėms. Sudėkite imbierą ir česnaką į termosą, užpilkite verdančiu vandeniu, palikite pritraukti porai valandų, nukoškite ir gerkite kaip arbatą.
Daugeliui žmonių svoris krenta po truputį, tačiau be jokios žalos organizmui. Vis dėlto tokia arbata – tik pagalbinė priemonė. Kai kuriems ji šiuo atžvilgiu nėra veiksminga, tačiau turi kitų privalumų:
-
Pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, padeda pašalinti iš skrandžio toksinus;
-
Naikina bakterijas, malšina skausmus (ypač pilvo srityje), slopina uždegimus, padeda užgyti žaizdoms;
-
Naudinga apsinuodijus maistu, nuo peršalimo, gripo, kosulio, gerklės ligų;
-
Patartina gerti tiems, kurie dažnai atsirūgsta, prastai virškina maistą ir yra linkę persivalgyti;
-
Mažina cholesterolio lygį kraujyje;
-
Stimuliuoja skydliaukės veiklą;
-
Gerina kraujotaką ir atmintį, padeda susikaupti, stiprina galvos kraujagysles;
-
Lėtina organizmo senėjimo procesus, teigiamai veikia odą.
Komentarai (3)